Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriRedmiXiaomi

Redmi K80 ve K80 Pro Harika Pillere ve Ekranlara Sahip Olacak

Güvenilir bir kaynak Redmi K80 ve K80 Pro modellerinin pil ve ekran özelliklerini açıkladı. Ayrıca işlemci birimleri de şimdiden biliniyor.

Redmi K70 serisi kasım ayından bu yana Çin’de satışta. Serideki bazı modellerin POCO F6 serisi altında küresel pazarlarla açılması bekleniyor. Dünya çapındaki kullanıcılar daha K70 serisini beklerken Çin’de Redmi K80 ve K80 Pro iddiaları başladı. Redmi K70 serisi hakkında ilk bilgiler mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı Digital Chat Station cephesinden geliyor.

Redmi K80 ve K80 Pro Daha İddialı Hale Geliyor

Kaynağa göre Redmi K80 serisi modellerin ikisinde de 5.500 mAh büyüklüğünde piller yer alacak. Henüz net olmasa da şarj gücünün 120 watt olması bekleniyor. Ayrıca amiral gemisi telefonlar metal çerçeve ve cam arka yüzeyle çıkış yapacak.

Her iki telefonda 2K çözünürlüğünde düz OLED ekranlar yer alacak. Bu ekranlar 120Hz tarama hızını destekleyecek ve yüksek ihtimalle Çinli panel üreticilerinden tedarik edilecek.

Öte yandan K80 ve K80 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 3 ve 8 Gen 4 işlemci birimleriyle kasım-aralık döneminde çıkış yapması bekleniyor. Daha önceki raporlara göre K80 serisinde Redmi K80E’nin ise bu defa olması beklenmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu