Redmi K70 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor

Redmi K70 serisi için Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti onay aldı. Redmi K70 Pro bütçe dostu amiral gemisi segmentine damga vuracak.

Snapdragon 8 Gen 3’ün resmi olarak duyurulmasının ardından Android üreticilerinden bir bir açıklamalar geliyor. Bu kervana son olarak Redmi de dahil oldu. Snapdragon 8 Gen 3, Redmi K70 serisi modellerin gücüne güç katacak.

Redmi K70 Serisi Geliyor

Geçtiğimiz yıl Redmi, Snapdragon 8+ Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 2 yonga setlerine sahip Redmi K60 ve K60 Pro’yu piyasaya sürmüştü. Redmi K70 ve K70 Pro ile ilgili raporlar, bu cihazların Snapdragon 8 Gen 2 ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setleriyle donatılacağını ortaya çıkardı.

Redmi K70 ve K70 Pro’nun Aralık ayında Çin’de piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Markanın amiral gemisi telefonları ocak ayı içerisinde ilk etapta Çin’de satışa sunulacak. Seride ayrıca Redmi K70e’nin de yer alması bekleniyor. Bu modelde muhtemelen MediaTek Dimensity ailesinden bir işlemci tercih edilecek.

Redmi K70 ve K70 Pro ayrıca Çin’de zaten 3C sertifikasının onaydından geçti. Bu sertifika telefonların şarj hızlarını ortaya çıkarırken, K70 90W, K70 Pro ise 120W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Hatırlayalım, K60 serisinde kablosuz şarj desteği mevcuttu. K70 serisi için bu özelilk henüz onay kazanmış görünmüyor.

Redmi K70 ve K70 Pro, Çin’deki satışların ardından dünya çapında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Telefonlar küresel çapta POCO F6 ve F6 Pro olarak isimlendirilecek. Son olarak, her iki telefonun Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu