GenelGüncel Teknoloji HaberleriOtomobil

Porsche’nin ilk hibrit spor otomobili ‘Porsche 911’ tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Lüks otomobil devi Porsche, markanın ilk elektrikli seri üretim aracı 911'i tanıttı. Hibrit otomobilin dikkat çeken fiyatı da açıklandı.

Elektrikli otomobil sayısı giderek artarken, lüks otomobil markaları da bu teknolojiye sahip araçlarını üretip piyasaya sürüyor. Bu furyaya katılan markalardan biri de Porsche. Herkesin bildiği 911 modeli, artık hibrit ile donatıldı ve kısa süre önce çarpıcı renk ve dikkat çeken fiyatıyla piyasaya sürüldü. Peki hibrit Porsche 911 neler sunuyor? İşte merak ettiğiniz her şey!

Porsche 911 Carrera GTS resmiyet kazandı

Porsche’nin hibrit teknolojili yeni 911 modeli Carrera GTS, Alman otomobil devi için tarihi bir dönüm noktası. Şirket görünüşe bakılırsa artık hibrit ve elektrikli otomobillere odaklanacak ve bundan sonraki süreçte bu furyada adından daha çok söz ettirecek.

Elbette böylesine yüksek bir modelin sürüş deneyimi ve performansı da merak konusu. Porsche’ye göre şirketin hibrit modeli hâlâ diğer spor modellerindeki dinamik sürüşünü koruyor.

Porsche’nin 911 ve 718 model serilerinden sorumlu başkan yardımcısı Frank Moser, yabancı basına verdiği bir demeçte “911 için en iyi hibrit sistemi belirlemek amacıyla çeşitli fikirler ve yaklaşımlar geliştirdik ve test ettik.” “Genel konsepte iyi bir şekilde entegre oluyor ve araç performansını önemli ölçüde artırıyor.” ifadelerini kullandı.

Teknik açıdan yeni Porsche 911 Carrera GTS, önceki hibrit olmayan GTS modelinden daha iyi bir performansa sahip. Aktarılan bilgilere göre bu otomobil 0’dan 96,6 km/sa hıza sadece 2,9 saniyede ulaşabiliyor ve 194 mil/sa (312,2)/sa azami hıza sahip. 532 beygir gücü ve 449 ft-pound tork üreten yeni 911, 3,6 litrelik boxer hibrit motordan güç alıyor.

Fiyata gelecek olursak Alman devinin yeni hibrit modeli 164.900 dolarlık bir fiyata sahip.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu