Güncel Teknoloji HaberleriOtomobilXiaomi

Xiaomi, 2024’te Rekor Sayıda Araba Satış Hedefi Koydu

Xiaomi son mali raporda, 2024'te 120.000 SU7 araba teslim etmeyi hedefliyor ve geliştirilmekte olan yeni bir modeli doğruladı.

Şirketin son mali raporuna göre, Xiaomi elektrikli araba ( EV ) bölümü için 2024 yılında şaşırtıcı bir şekilde 120.000 adet teslim etmeyi hedefleyen planlar açıkladı. Bu haber, daha önce açıkladıkları ilk modelleri SU7 için 100.000 teslimatı aşma hedefinin hemen ardından geldi.

Xiaomi, Yeni Gelişmeler ve Daha Yüksek Üretim Hedefleriyle araba Hedeflerini Artırıyor

SU7 güçlü ivmesini korurken, Xiaomi de aktif olarak EV serisine yeni eklemeler geliştiriyor. Şirket başkanı Lu Weibing, ek araba modelleri için devam eden projeleri doğruladı ancak şu anda SU7 teslimatlarını yerine getirmeye odaklandıklarını vurguladı. Xiaomi’nin yeni modellerle ilgili gizlilik taahhüdü, şimdilik ayrıntıları gizli tutuyor.

Ortalıkta dolaşan söylentiler, Xiaomi’nin bir sonraki modelinin başka bir SUV olacağını gösteriyor. Bu yılın sonlarında resmi bir duyuru yapılması ve 2025 yılında piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Bu gelişme şüphesiz hem potansiyel alıcıların hem de sektör uzmanlarının ilgisini çekti.

Xiaomi‘nin otomotiv bölümünün başarısı, markanın yüksek kaliteli ürünler sunma becerisi anlamına geliyor. İlk EV’leri olan SU7, şık tasarımı, en son teknolojisi ve etkileyici performansıyla tüketicilerin dikkatini çekti. Sürekli büyüyen sipariş listesi, Xiaomi’nin EV’lerinin aldığı inanılmaz ilgiyi yansıtıyor.

Üretimdeki bu artış, Xiaomi’nin sürekli gelişen EV pazarında önemli bir oyuncu olma kararlılığı anlamına geliyor. Beklentileri aşan ilk modelleriyle, ikinci arabalarının yakında piyasaya sürülmesinin önemli bir heyecan yaratacağı kesin. Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını bekleyebiliriz ancak şimdilik Xiaomi’nin odak noktası merakla beklenen SU7‘nin teslimatlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu