Pixel 8 Serisi Lansman Tarihi Nihayet Belli Oldu

Google, Pixel 8 serisi için resmi lansman tarihini onayladı. Buna göre telefonlar 4 Ekim'de 'Made By Google' etkinliğinde piyasaya sürülecek.

Tüm dünyanın gözü kulağı şu an 12 Eylül tarihindeki Apple ‘Wonderlust’ etkinliğinde. iPhone 15 serisinin tanıtılacağı bu etkinlik merakla bekleniyor. Android tarafında ise yazılım devi Google’ın çıkartmış olduğu Pixel serisiyle birlikte farklı ve eşsiz bir Android telefon deneyimi sunuyor. Şimdi ise en yeni Pixel 8 serisi ile bu başarıyı devam ettirmeye çalışacak.

Google yeni Pixel 8 serisinin lansman tarihini resmi olarak onayladı. Bu habere göre yeni Pixel modelleri 4 Ekim tarihinde ‘Made by Google’ etkinliğinde sevenleriyle buluşacak. Etkinliğin açılış konuşmasında Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun lansmanına yer verilmesi bekleniyor.

Ayrıca bu telefonlarla birlikte bizi yeni bir ürün daha bekliyor. Pixel Watch 2 modeli Google’ın yeni akıllı saati olacak. Şirket bugün resmi X hesabında paylaştığı gönderide iPhone telefonların yapamadığı şeyleri Pixel cihazların yaptığını vurgulayarak bundan övünüyor.

Pixel 8 ve 8 Pro’nun Özellikleri Neler ? 

Her iki modelin de Google’ın yeni Tensor G3 işlemcisi ve 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama birimiyle gelmesi bekleniyor. Pixel 8 modelinde 4485 mAh, 8 Pro’da ise 4950 mAh batarya bekleniyor.

Pixel 8 Pro’da 2992 x 1344 piksel çözünürlüğe ve maksimum 1600 nit parlaklığa sahip 6,7 inçlik daha büyük bir ekran yer alabilir. Düz modelde ise 2400 x 1080 piksel çözünürlük ve 1400 nit parlaklık ile çıkış yapacak. Pixel 8’de 6,17 inç ekran ile gelmesi bekleniyor.

Ayrıca yukarıda sızdırılan görsele göre Pixel 8 Pro modelinde arka kameralar için oval cam kaplamalı çubuk şeklindeki kamera modülüne sahip olacak. Kamera modülünün Pixel 7 Pro ile oldukça benzer olduğunu ve sağdan sola daha da uzadığını söylemek mümkün.

Başa dön tuşu