Peki Apple Bugün Wonderlust Etkinliğinde Ne Tanıtmayacak?

Apple bugün Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisi ve Watch 9 serisini tanıtacak. Peki neler duyurulmayacak? İşte o 3 şey...

Apple bugün düzenlenecek Wonderlust etkinliğinde tanıtacağı ürünleri artık tahmin edebiliyoruz. Yeni iPhone 15 serisi ve Watch 9 serisi bekleniyor ve bunların yanında Lightning giriş yerine Type-C girişe sahip Airpods modelleri. Tanıtılacak ürünleri bildiğimize göre bu etkinliğinde beklememiz gereken üç şey var. Hadi onlara göz atalım.

Tim-Cook-MacBook-Air
Tim-Cook-MacBook-Air

Yeni M3 Mac’ler 

Apple bir süredir yeni M3 çipe sahip Mac’ler üzerinde çalışıyor. Bazı söylentiler bu Mac’lerin Haziran ayındaki WWDC 2023’te tanıtılacağını söylüyordu fakat gerçekleşmedi. WWDC 2023’te M2 çipe sahip 15 inç Macbook Air’in yanı sıra M2 Max ve M2 Ultra’ya sahip yeni bir Mac Studio ve Mac Pro’yu piyasaya sürdü.

Eğer M3 çipe sahip Macbook modellerini bekliyorsunuz sanırım bir süre daha beklemeniz gerekecek. Ortaya çıkan hiçbir sızıntıda yeni Macbook modellerinin tanıtımı ile ilgili hiçbir ipucu bulunmuyor.

Bloomberg’in haberine göre M3 çipli Macbook modellerinin Ekim ve Kasım ayında 13 inç MacBook Air, 13 inç MacBook Pro, iMac ve Mac mini modelleri olarak tanıtılması bekleniyor.

Yeni iPad Modelleri

Apple en son iPad modelini piyasaya sürmesinin üzerinden uzun bir zaman geçti. Geçtiğimiz yıl M2 çipine sahip iPad Pro tanıtılmıştı ve üzerinden uzun bir zaman geçti. 2021 yılından bu yana ise iPad mini modellerinde herhangi bir güncelleme görünmedi.

Apple tarafında ünlü sızıntılarıyla bilinen Mark Gurman, Apple’ın güncellenmiş bir iPad Air modeli üzerinde çalıştığını ve bunun Ekim ayında duyurulacağını belirtti.

Hem iPad Air 6 ve iPad Mini 7 modelinin önümüzdeki ay tanıtılacağı düşünülüyor.

AirPods 2, AirPods 3 ve AirPods Max

airpods-usb-c
airpods-usb-c

Apple bugün söylentilere göre AirPods Pro 2 modelini yeni telefonlardaki bağlantı noktası olan USB Type-C noktasına uyum sağlayacak şekilde USB-C şarj kutusuyla yeniden piyasaya sürecek. 

Teknik özellik olarak Lightning girişli AirPods Pro 2 ile aynı olacak ve tek fark şarj giriş yerinin değiştirilmiş olması olacak. Ayrıca bazı kaynakların AirPods 2, AirPods 3 ve AirPods Max’in 2024 yılına kadar USB-C sürümlerini alamayabileceğine işaret ediyor.

Son olarak bugün etkinlikte şu ürünlerin tanıtımı bekleniyor: 

  • iPhone 15
  • iPhone 15 Plus
  • iPhone 15 Pro
  • iPhone 15 Pro Max
  • Apple Watch Series 9
  • Apple Watch Ultra 2
  • USB-C girişe sahip yeni AirPods Pro 2. 
Başa dön tuşu