Google Kamera 9.0 Kullanıma Sunuldu, APK İndir

Android 14 ile Pixel 8 serisinde ilk kez yer alması beklenen Google Kamera 9.0 uygulaması öncesinde indirilebilir hale geldi.

Google, 4 Ekim’de Pixel 8 Serisinin lansmanına hazırlanıyor. Bu etkinliğin bir parçası olarak Android 14 ile birlikte Google Kamera 9.0 uygulaması kullanıma sunulacak.Ancak bu yenilik ilk olarak Telegram’daki Google News grubu tarafından fark edildi ve paylaşıldı.

Google Kamera 9.0: Önemli Değişiklikler

1. Fotoğraf/Video Değiştirici: Alt kısımdaki yeni değiştirici, fotoğraf ve video modları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

2. Ayarlar Erişimi: Ayarlar için yukarı kaydırın veya değiştiricinin sol tarafına dokunun.

3. Fotoğraf/Video Modları: Güncellenen fotoğraf modları arasında Hareketli Pan, Uzun Pozlama, Portre, Gece Görüşü, Panorama ve Fotoğraf Küresi yer alır. Video modlarında artık Kaydırma, Bulanıklaştırma (Sinematik), Video, Ağır Çekim ve Hızlandırılmış Çekim özellikleri bulunuyor.

4. Video Sabitleme: Video sabitleme modları artık Hızlı Ayarlar’da.

5. Hızlı Ayarlar Paneli: Hızlı Ayarlar paneline erişmek için yukarı kaydırın; kısayol düğmesi sol alt tarafa taşındı.

6. Yakınlaştırma Kaydırıcısı: Pixel 6’da artık Pixel 7’de sunulan yakınlaştırma kaydırıcısı var.

7. Ön Kamera/Galeri Değiştirme: Ön kamera ve galeri düğmeleri değiştirildi.

8. Temalı Simge: Uygulamanın simgesi güncellendi ve artık daha büyük.

9. Minimum SDK Gereksinimi: Android 14 (SDK 34) gerektirir.

10. Kullanıcı Dostu Gece Görüşü: Gece Görüşüne artık bir kaydırma hareketi ile kolayca erişilebiliyor.

11. Film Rulosu Önizlemesi: Kamera rulosu önizlemesinin ve lens değiştiricinin konumları değiştirildi. Öne bakan kamerayı gizlemek için üst ekran kullanıcı arayüzü kaldırıldı.

Google Kamera 9.0.115.561695573.37 yalnızca Android 14 ile uyumlu olup, Android 13 veya daha eski sürümlerde çalışmıyor. Bu güncelleme öncelikle Beta Programına katılan Pixel kullanıcılarına yöneliktir.

Yeni sürüm kullanıma sunulmaya başlanmış olsa da henüz Play Store’da yaygın olarak mevcut olmayabilir. Ancak denemek isteyenler için APK dosyasını buradan indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu