Pebble Telefon İşine Giriyor! Ama Minnacık Olacak!

İlk akıllı saatlerin çıktığı dönemde adından söz ettiren Pebble, teknoloji dünyasına geri dönüyor. Bu sefer küçük bir telefon ile.

Akıllı saat pazarında büyük işlere imza atan Pebble markası kompakt bir Android telefon üzerinde çalışıyor. Başlangıçta, proje iPhone mini ile rekabet etmek için oluşturuldu. Apple’ın mini serisini geliştirmeyi bırakması Pebble için büyük bir nimet olacak gibi görünüyor. Pebble’ın başkanı Eric Migikovsky’nin dünyaya minimalist bir versiyonda bir Android telefon üreteceğini de doğruladı.

Apple, iPhone mini üretmeyi bıraktıktan sonra, Pebble’ın kurucusu, kompakt bir Android telefon üzerinde çalışmaya devam etmenin fizibilitesi hakkında potansiyel alıcıların fikrini sormaya karar verdi. Bu telefonu geliştirecek olan kişiler söylentilere göre Çinli şirketlerin ve diğer cihazlar için RAW kamera uygulamaları üzerinde çalışan uzmanların seçenekleri de dahil olmak üzere kamera yazılımının çeşitli sürümlerine sahip.

Telefonun şimdilik Marvin olacak. Ancak geliştirme ekibine göre isim kesin değil ve ileride değiştirilebilir. Ekip, birinci sınıf bir amiral gemisi yaratmaya çalışıyor, ancak mutlaka yüksek performansla değil. İncelenen yonga seti seçenekleri Snapdragon 8+ Gen1 ve henüz piyasaya sürülmemiş orta seviye Qualcomm yonga seti. Geliştiriciler en az 2 yıllık yazılım güncellemeleri sağlamayı bekliyor.

Pebble

Cihazın fiyatı henüz belirlenmedi, ancak çoğu ekip üyesi 850 dolarlık rakamın olması gerektiğini savunuyor. iPhone mini bile tutmamışken küçük ekranlı Android telefonun tutması çok zor görünüyor. Bakalım akıllı saatlere damga vuran ekim telefon işinde ne yapacak?

Başa dön tuşu