OPPO Reno 10 Serisi Yakında Çıkabilir, Önemli Ayrıntılar Paylaşıldı

OPPO Reno 10 serisi periskop kamera ve 4nm üretim sürecine sahip işlemciden güç güç alacak. Reno 10 serisi iyice yaklaştı…

OPPO kısa süre önce Çin’de ses getiren Find X6 serisini duyurdu. Markanın bundan sonraki süreçte Reno 10 serisine odaklanacağını düşünüyoruz. Markanın önünde artık kısa bir süre kaldı, zira telefonların mayıs ya da haziran ayında tanıtılması bekleniyor. Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Digital Chat Station, OPPO Reno 10 serisi hakkında önemli ayrıntılar paylaştı.

Kaynağa göre PHW110 ve PHU110 model numaralı telefonlar Reno 10 serisine ait olacak. Reno 10 serisi bu iki modelde ön kamera ekran üzerinde merkeze konumlandırılacak. Ayrıca telefonların ikisi de kavisli ekrana sahip olacak. Kaynak daha önce alt kısımdaki görseli paylaşmış ve bu telefonun Reno 10 Pro olacağı yönünde bir iddiada bulundu. Eğer bu görsel doğru ise Reno 10 serisine geçişte ciddi tasarımsal farklılıklar bizi bekliyor olacak. kaynak ayrıca Reno 10 serisinin TSMC üretimi 4nm’lik bir işlemcisinden güç alacağını bildiriyor.

OPPO Reno 10 Pro’nun 1.5K çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip OLED ekranla donatılması bekleniyor. 4.700 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonun arkasına bakıldığında burada üç kamera görünüyor. Kamera biriminin 50 megapiksel Sony IMX890 ana sensör, 8 megapiksel Sony IMX355 ultra geniş lens ve periskop yakınlaştırma kamerası şeklinde olacak. Reno 10 serisi modellerin ayrıca Android 13 tabanlı ColorOS 13.1 sürümüyle çıkış yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu