AndroidGüncel Teknoloji HaberleriOPPO

OPPO Reno 10 Serisinde İşlemciler Belli Oldu

OPPO Reno 10 serisinin eli kulağında. Çok yakında tanıtılacak olan telefonların işlemci birimi netlik kazandı.

OPPO Reno 10 serisinin tanıtımına kısa bir süre kalırken, güvenilir bir kaynak seride yer alacak telefonların işlemci birimlerini açığa çıkardı. Reno 10 serisinin nisan ya da mayıs ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Şimdi telefonların yonga setlerine göz atalım. OPPO Reno 9 serisi, Reno 9, Reno 9 Pro ve Reno 9 Pro+ şeklinde üç modelden oluştu. Benzer bir isimlendirmenin Reno 10 serisinde de olması bekleniyor.

Kanağın aktardıklarına göre Reno 10 modeline Snapdragon 778G güç verecek. Aynı işlemcinin Reno 9’da da yer aldığınu hatırlatalım. Reno 9 Pro’da Dimensity 8200 işlemcisi kullanılacak. Bu telefonun öncülünde ise Dimensity 8100-Max yer aldı. Serinin tepesine konumlandırılacak olan Reno 10 Pro+’ta ise Snapdragon 8+ Gen 1 olacak. Yine Reno 9 Pro+’ta da aynı işlemci yer aldı.

OPPO, hatırlayacağınız üzere Find X6 serisiyle birlikte periskop kamerayı yeniden seriye getirdi. OPPO’nun benzer bir kamera yapılandırmasını Reno 10 ailesine de getireceğinden söz ediliyor. Reno 10 Pro+’ın 64 megapiksellik bir periskop kamerayla geleceği bir süreden beridir dillendirilmekte. Telefonda ayrıca OIS destekli 50 megapiksel çözünürlüklü  Sony IMX890 ana kamera ve 8 megapiksel Sony IMX355 ultra geniş açılı kamera yer bulacak. OPPO, Reno serisinde son olarak 2019’da piyasaya sürdüğü Reno 10X Zoom’da periskop kamera kullandı.

Öte yandan OPPO, Reno 9 serisini küresel çapta piyasaya sürmedi. Reno 10 serisinin ise Çin dışında birçok ülkede satışta olması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu