OPPO ile SAIC Araçlara Telefon Entegrasyonu için Ortak Çalışacak

SAIC, araç ile telefon entegrasyonu sunmak için OPPO ile işbirliği yapacağını açıkladı. Peki, bu işbirliği kullanıcılar ne sunacak?

SAIC Motor, Çin devletine ait otomobil üreticisi konumunda. Şirketin ne kadar büyük olduğu hakkında bir fikir vermek için, 2021’de 5.37 milyon otomobil sattığını belirtelim. Bu, o yıl için küresel otomobil satışlarının %8’i veya Ford’un satmayı başardığının neredeyse iki katı. SAIC birçok araç markasına sahip. Ancak daha iyi bilinenleri Maxus (eski adıyla LDV) ve MG’dir. SAIC, Çin pazarı için VW, Skoda, Audi, Chevrolet, Buick ve Cadillac üretmektedir. Şirketin, kamyon ve otobüs üretimi için de Iveco ile ortak girişimi bulunuyor. OPPO ve SAIC, araç/akıllı telefon çapraz uç entegrasyonu için bir çözüm olan ekolojik bir alan oluşturmak için güçlerini birleştiriyor.

İki şirket, araç sahipleri için yeni bir deneyim yaratmak istiyor; bu sayede akıllı arabaları, akıllı telefonlarının yardımıyla en büyük IoT platformlarıyla iletişim kurarak ve elektronik mimarileri ve yazılım platformlarını iyi bir şekilde kullanarak hayatlarını iyileştirebilir. Bu, her iki şirket için de bariz bir sonraki adım, kullanıcılara telefon ve araba aracılığıyla bağlı yaşamlarının tam kontrolünü sağlayacak son derece entegre ve insan merkezli bir çözüm.

OPPO

OPPO, “Pantanal Projesi”ni SAIC’in Z-one Galaxy ile birleştirecek ve bu, çok daha güvenli bir sürüş deneyimi ile sonuçlanacak eksiksiz bir çözüm olacak.

Ekolojik alan, protokollerin mümkün olan en geniş erişimi yoluyla keşif ve bağlantı yeteneklerinden yararlanacak, mevcut ve yeni çözümleri ve cihazları birbirine bağlamayı amaçlayacak. Donanım ve yazılım iletişiminin yanı sıra bir veri aktarım ekosistemi için bir çerçeve oluşturacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu