OPPO Ağustos 23, 2022 19:50

OPPO AI Dijital Avatar Teknolojisini Tanıttı

OPPO AI Dijital Avatar Teknolojisini Tanıttı

OPPO’nun yeni teknolojileri bizleri heyecanlandırmaya devam ediyor. Şimdi de OPPO AI dijital avatar teknoloji tanıtıldı.

OPPO, AI modelinin kullanımıyla ilk kez dinamik, gelişmiş avatarlar üreterek kullanıcılara fırsatlarla dolu bir dijital yaşam sunacağını açıkladı. OPPO, hem insanların bol giysilerle nasıl göründüğünü öğrenmede hem de iskelet hareketini modellemede etkili olan İnsan Avatar Modellemesi için Yapılandırılmış Yerel Parlaklık Alanlarını tanıttı. Peki, OPPO AI dijital avatar neler sunuyor?

Pratikte, AI modeli, sadece birkaç akıllı telefon kullanarak zarif dans hareketleriyle 3D, gerçeğe yakın ve animasyonlu dijital avatarlar oluşturmak için RGB verilerini analiz ediyor. İnsanlar artık dijital dünyada her zamankinden daha fazla fırsata erişebiliyor.

OPPO AI dijital avatar teknolojinin özellikleri

OPPO Dijital Avatar Laboratuvarı’nda OPPO , insan vücudu hakkında veri toplamak için kullanılan birkaç Find X5 Pro akıllı telefon kullandı. Kayıt yapıldıktan sonra AI, kişinin 3D modelini analiz etmek ve oluşturmak için RGB videoları kullanıyor. Yapay zeka, kayıt tamamlandığında RGB videolarını inceleyerek otomatik olarak 3B insan modelini oluşturuyor.

Önceden tanımlanmış düğümler olarak sabitlenmiş, bir dansçının iskeletinin hareketleri, bir dizi organize yerel parlaklık alanı oluşturmak için kullanılıyor. Bu, görüntüye daha gerçekçi bir görünüm verir ve canlandırmayı kolaylaştırıyor. Bu yaklaşım Bilgisayarla Görme ve Örüntü Tanıma Konferansı’nda (CVPR) gösterildi.

Dansçının iskeleti, yapılandırılmış yerel parlaklık alanları yaratır. Her yerel parlaklık alanı, düğümünün etrafındaki alanın şeklini ve görünümünü gösterir. Kumaş deformasyonları bu şekilde iskeletin hareketlerine bölünür. Artık hareketler yoluyla, bu yöntem karmaşık giysi deformasyonlarını iyileştirir.

Bu, avatarın vücut pozisyonlarına göre dans etmesini sağlar. Model, gelecekteki etkileşim oturumları için daha fazla olasılık işleyebilir. Sinirsel sahne işleme, sinir ağlarını kullanarak dans rutinlerini kodlar ve öğrenir, saatler içinde dinamik bir dijital karakter oluşturuyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.