Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriKatlanabilir TelefonlarOnePlusTeknoloji

OnePlus Open Katla Katla Bitmeyecek!

Google’ın tüm katlanabilir telefonlara getireceği kalite standartlarına OnePlus markası da Open modelinde 400.000 menteşe ömrüyle uyacak.

Bir katlanabilir telefonda cihazın açılıp kapanmasını sağlayan en önemli unsur menteşe sistemi. Google’da bunu bildiği için tüm markaların katlanabilir telefonlarına yönelik kalite standartları belirleyecek ve tüm katlanabilir telefon üreticileri buna uymak zorunda olacak. Firmalar ise genellikle katlanabilir telefonlarındaki katlama sayısını derecelendiriyor. Oneplus ilk katlanabilir telefonu Open için henüz bir lansman tarihi yayınlamadı fakat telefonla ilgili sızıntılar sıklaşmaya başladı.

Oneplus Open
Oneplus Open

Daha önceki bir rapora göre Google katlanabilir telefonların menteşe sisteminin en az 200.000 katlanma ve açılma ömrüne sahip olmasını zorunlu kılacak. Firmalar katlanabilir telefon üretirken bu menteşe sistemine büyük önem vermeye çalışıyorlar. En  son tanıtılan Xiaomi Mix Fold 3 benzersiz menteşe sistemiyle adeta diğer firmalara ders verir gibiydi.

Oneplus Open
Oneplus Open

Şimdi Max Jambor isimli X kullanıcısı Oneplus’ın yeni katlanabilir telefonu Open’ın 400.000 kez katlanma ömrüne sahip olacağını iddia etti. Bu sayı telefonunuzu günde 100 kez katlasanız 10 yıl süreye eşit oluyor. Eğer iddialar doğru ise bu cihazı satın alacak kişiler için mükemmel bir haber. Bu katlama ömrü telefonun genelinin dayanıklılığı hakkında bilgi vermiyor ve Oneplus ise henüz bu bilgili doğrulamış değil.

 

Telefonla ilgili bilinen bilgiler ise bu yılın üçüncü çeyreğince piyasaya çıkacağı yönünde. Kompakt bir telefon olması beklenen Open’ın daha geniş bir en boy oranına ve arkada büyük ve çıkıntılı dairesel kamera modülüne sahip olacak. Dört adet hoparlörü ve periskop kamerasının olacağı belirtilen telefonun 120 Hz tarama hızına sahip 7,8 inç 2K ekrana sahip olacak. 16 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla donatılan katlanabilir telefon Snapdragon 8 Gen 2’den gücünü alacak. Cihazın 4800 Mah batarya ve 67W hızlı şarj desteğiyle geleceği belirtiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu