Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

One UI 6.1 ve Galaxy AI Güncellemesi Eski Modellere Geliyor, İşte Tarih

One UI 6.1 ve Galaxy AI güncellemesi mart ayı içerisinde Galaxy S23 serisi başta olmak üzere diğer modelllere sunulmaya başlanacak.

SamsungOne UI 6.1 güncellemesi için daha ayrıntılı bir zaman çizelgesi açıkladı. Şirkete göre güncelleme Mart 2024’ün sonlarında yayınlanmaya başlayacak ve başlangıçta Galaxy S23 serisi, Galaxy Z Flip 5 , Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Tab S9 serisi gibi amiral gemisi cihazlara sunulacak.

Galaxy S24 serisiyle birlikte piyasaya sürülen One UI 6.1, “Galaxy AI” altında gruplandırılmış birçok yeni AI (yapay zeka) özelliğini beraberinde getiriyor. Bu özellikler, One UI 6.1 güncellemesiyle eski cihazlara da gelecek. Şirket, bu “Galaxy AI” özelliklerini 2024 sonuna kadar 100 milyondan fazla Galaxy cihazına getirmeyi hedefliyor. Yapay zeka destekli bazı önemli özellikler neler bunlara göz atalım.

One UI 6.1 ve Galaxy AI Güncellemesi Yenilikler

  • Tarama Yardımı: Kullanıcılar, Samsung İnternet tarayıcı uygulamasında görüntülenen makalelerin veya web sayfalarının hızlı özetlerini oluşturabilecektir.
  • Sohbet Yardımı: Bu özellik, mesaj yazarken dilbilgisini ve ifadeleri geliştirmeye yönelik öneriler sunar. 13 farklı dili desteklemektedir.
  • Google ile Aramak İçin Çember Oluşturun: Bu özellik sayesinde, daha fazla bilgi bulmak için ekrandaki bir nesneyi veya alanı daire içine alabilirsiniz.
  • Üretken Düzenleme: Kullanıcılar, fotoğraflardan istenmeyen öğeleri kaldırabilir, görüntülerin içindeki nesneleri yeniden konumlandırabilir ve daha rafine bir kompozisyon için perspektifleri ayarlayabilir.
  • Anında Ağır Çekim: Bu özellik, standart videoları ağır çekim çekimlere dönüştürmek için yapay zeka işlemeyi uygular.
  • Tercüman: Bölünmüş ekran konuşma modu, farklı dilleri konuşan kişiler arasında gerçek zamanlı iletişime yardımcı olur.
  • Canlı Çeviri: Hem sesli aramalar hem de desteklenen mesajlaşma uygulamaları için gerçek zamanlı çeviri sağlar.
  • Not Yardımı: Samsung Notes uygulamasındaki metni özetler ve hatta belirli biçimlendirme stillerini özete uygulayabilir.
  • Transkript Yardımı: Sesi kopyalamak ve birden fazla hoparlörü etiketlemek için Samsung Ses Kaydedici uygulamasıyla birlikte çalışır. Ayrıca bu kayıtların özetlerini de oluşturabilir.

Yukarıda adı geçen Galaxy cihazlarının artık One UI 6.1 güncellemesini alacağı doğrulanmış olsa da, bu gelişmiş yapay zeka özelliklerinin muhtemelen Samsung’un 2023 ve sonrasında piyasaya sürülen amiral gemisi cihazlarına özel olması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu