Güncel Teknoloji HaberleriNVIDIATeknolojiYapay Zeka

NVIDIA, GTC Konferansında Yapay Zeka Şovu Yapacak!

NVIDIA, sektörde pandemiden bu yana ilk yüz yüze toplantısı olan GTC konferansında yeni nesil yapay zeka çipini tanıtacak.

Pandemiden bu yana ilk kez yüz yüze yapılacak olan GTC konferansında NVIDIA yer alacak. Yapay zeka devi firma, en son gelişmeleri açıklarken tüm gözler üzerinde olacak. Bu alanda liderliğini koruyan firmanın son gelişmeleri, acaba liderliğini korumaya yetecek mi?

NVIDIA, GTC Konferansında Yeni Nesil Yapay Zeka Çipini Tanıtacak

Son dönemde olağanüstü bir ivme yakalayan firma, piyasa değerini 2 trilyon doların üzerine çıkarttı. Yapay zekaya olan eğilimin hız kesmeden devam etmesiyle analistler 2024 yılında gelirinin ikiye katlanacağını tahmin etti. Bu GTC konferansında yapay zeka devinin B100 yapay zeka işlemcisini tanıtması bekleniyor. Bu güçlü çiple birlikte gelecekteki yapay zeka işlemlerinin kilit noktası olmayı hedefliyor.

NVIDIA’nın B100 çipinin geliştirme süresi uzadığı için talep giderek artıyor ve arzı geride bırakacağı düşünülüyor. Ayrıca çipin 20.000 doları geride bırakacağı düşünülüyor. Sadece donanım noktasında değil, yazılım tarafında da dikkate değer gelişimler kaydediyor. CUDA platformları ve NVIDIA yongaları için optimize edilmiş araçlar kullanıcılara sunularak geliştiricilerin işlerini kolaylaştırarak kendine bağlıyor. Ayrıca NVIDIA’nın yaklaşana CUDA güncellemeleri bulunuyor. ABD’nin Nvidia’nın en gelişmiş çiplerine erişim konusundaki kısıtlamaları, Çin’i kendi yapay zeka donanımını geliştirmeye zorladı. Çinli rakipler Nvidia’nın A100’üne benzer çipler sunarken H100’ü yakalayamadılar. Analistler B100’ün bu farkı daha da genişleteceğini öngörüyor.

18 Mart tarihinde düzenlenecek bu çığır açıcı konferansta, teknoloji devleri birbirinden farklı teknolojileri ve bilgileriyle meraklılarına unutulmaz bir an yaşatacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu