Güncel Teknoloji HaberleriNVIDIATeknoloji

NVIDIA Cloud G-SYNC Teknolojisi Tanıttı Ama Bir Sorun Var!

NVIDIA, GeForce Now kullanıcıların oyun deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Cloud G-SYNC teknolojisini tanıttı.

Bulut üzerinde oyun oynamanın en güzel hali olan GeForce Now, artık eskisinden daha iyi olacak. NVIDIA, bulut oyun deneyimi geliştirmek için Cloud G-SYNC teknolojisini tanıttı. Bu platformu kullanan kullanıcıların en çok sorun yaşadıkları takılma, donma ve yırtılma gibi durumlar bu teknoloji sayesinde çözülmeye çalışılacak. NVIDIA‘nın bazı monitörlerle destek verdiği G-SYNC teknolojisinin daha gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan teknoloji, oyun severleri mutlu edeceğe benziyor.

NVIDIA Cloud G-SYNC İçin Ülkemizde Bulunmayan Ultimate Aboneliği Gerekiyor

Teknolojinin asıl amacı, ekran yenileme hızlarını bulut oyun akışlarıyla senkronize ederek daha akıcı bir oyun deneyimi için ekran yırtılmasını ve takılmaları en aza indirmek. Reflex teknolojisini de içeren Cloud G-SYNC için 60 Hz üzeri tazeleme hızına sahip AMD FreeSync veya Apple’ın ProMotion’u gibi değişken yenileme hızı (VRR) teknolojisini destekleyen monitörler gerekiyor.

Şimdilik sadece Pc’de kullanılabilen bu teknoloji tarayıcı, mobil veya TV’de çalışmıyor. Sadece iyi bir ekrana sahip olmak yetmiyor, en az NVIDIA GeForce 16XX ekran kartı gerekiyor. Bu şartı da yerine getirdiyseniz fazla sevinmeyin. Çünkü bu teknoloji sadece Ultimate aboneliğinde aktif olacak. Ülkemizde ise Ultimate aboneliği bulunmuyor. Sanırım bu teknoloji için biraz daha beklememiz gerekecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu