Akıllı TelefonAndroidGenelSamsung

Note 7 Özellikleri Galaxy S7 Modellerine Geldi

Yaşanan patlamalar nedeniyle Galaxy Note 7 üretimini durduran Samsung, telefonda yer verdiği gelişmiş yazılım özelliklerini önceki amiral gemi modellerine getirmeye başladı. Android 7.0 Nougat güncellemesine Grace adlı yeni TouchWiz kullanıcı arayünü dahil etmesi beklenen Samsung, öncesinde Galaxy Note 7’nin öne çıkan özelliklerinden biri olan Ekran Daima Açık özelliğine ait bazı yenilikleri Galaxy S7 modellerine getirdi.

Galaxy S7 ve S7  edge modellerinde söz konusu özellik mevcuttu, ancak Galaxy Note 7’deki kadar yetenekli değildi. Yayınlanan güncelleme ile birlikte S7 ve Galaxy S7 edge kullanıcıları (Always on Display) Ekran Daima Açık özelliğinde daha fazla özelleştirme gerçekleştirebilecek. Kısacası Samsung yaşananlardan sonra amiral gemisi modelleri S7 ve Galaxy S7 Edge‘ye çok daha fazla önem göstermeye bgaşladı.

Galaxy S7

Bunların başında yeni takvim temaları geliyor. Yeni saat seçeneklerinin de eklendiği kilit ekran özelliğinde arka plana kullanıcı tarafından belirlenen bir görsel atabilecek. Metnin yazı tipinde özelleştirme ve pil verimliliği (özellik artık %1’in altında pil tüketecek) uygulamaya eklenen diğer özellikler oldu.

Samsung’un Ekran Daime Açık özelliğini Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 serisi modellere getirmesi beklenmiyor.

Android 7.0 Nougat güncellemesinin Galaxy S7 serisi için ne zaman yayınlanacağı şu an için belirsiz. Ancak kriter testlerinden elde edilen verilere göre Samsung, S7 ve S7 edge için güncelleme hazırlıklarına başlamış görünüyor.

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Note 7 değişim programı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu