Nokia G22, Geekbench’te Görüldü

Nokia, G21 akıllı telefonun yerine geçecek olan yeni bütçe dostu giriş seviyesi akıllı telefonu Nokia G22 Geekbench sitesinde görüntülendi.

Nokia geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüş olduğu Nokia G21 telefonunun yerine geçecek olan bütçe dostu Nokia G22 akıllı telefonu için hazırlanıyor. Hazırlıklar devam ederken yeni akıllı telefon Geekbench platformunda kendisini gösterdi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Nokia G22 Geekbench

Telefon Geekbench’in sitesinde HMD Global Nokia G22 model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “Sunfire” anakartı olan Unisoc T606 işlemcisi ile güçlendirilmesi bekleniyor. 1.61 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümlerinden Android 12 ile birlikte ve 4 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 308, çok çekirdekli test sonucundan ise 1094 puan aldı.

Listeye baktığımız zaman Nokia G22 hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak önümüzdeki günlerde daha fazla sertifikasyon sitesinde görüntülenmesini bekleyebiliriz. Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi geçtiğimiz yıl Şubat aylarında piyasa sürdüğü Nokia G21 akıllı telefonunun yerine geçecek. Durumun böyle olduğunu düşünürsek benzer özelliklere de sahip olmasını bekleyebiliriz.

Nokia G22

Nokia G21 akıllı telefonunun özelliklerini hatırlamak gerekirse o da Nokia G22 modelinde olduğu gibi Unisoc T606 işlemcisi ile güçlendirilmişti. G21’de 6 GB Ram ve 128 GB Dahili depolama seçeneğine ve ek depolama için de microSD kart girişine sahipti. Kutusundan Android 11 işletim sistemi ile birlikte çıkıyordu. Üçlü kamera kurulumuna sahipti. 50 MP ana kamera ve 2’şer megapiksellik derinlik ve makro kameralar bulunuyordu. Ön tarafta da 8 megapiksellik selfie kamerasına sahipti.

İlginizi Çekebilir: Tarihin En Çok Satan 20 Telefonu Açıklandı

Son olarak 18W hızlı şarj desteği sunan 5.050 mAh pil kapasitesi bulunuyordu. Siyah ve Mavi olmak üzere iki renk seçeneğine sahipti. Yeni G22 akıllı telefonunda da bunlara benzer özellikler bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu