Tarihin En Çok Satan 20 Telefonu Açıklandı

Tarihin en çok satan 20 telefonunu merak ediyor musun? Açıklanan listenin büyük bölümünü Nokia telefonlar oluşturuyor.

Tarihin en çok satan telefonları listesi oluşturursanız muhtemelen siz de listenin ilk sıralarına bir döneme damgasını vuran Nokia modellerini dahil edersiniz. Hatta bazı modeller var ki peynir ekmek gibi sattı deyimini tam karşılıyor.

İşte Tarihin En Çok Satan Telefonları

Çinli Mydrivers sitesi, üreticiler tarafından resmi olarak yayınlanan verileri kullanarak tarihteki en çok satan 20 cep telefonunun listesini yayınladı. Listeye bakıldığında Nokia’nın tartışmasız üstünlüğü ortada. Bir dönem cep telefonu denince akla gelen tek marka olan Nokia gelinen noktada yılda birkaç akıllı telefon anca duyurabilmekte.

Neyse açıklanan listeye dönecek olursak, bir numarada 250 milyon adet satan Nokia 1100 modelini görüyoruz. İkinci sırayı, var olduğu süre boyunca 248 milyon adet satan Nokia 1110 yer alıyor. Üçüncü sırada ise 224 milyon adetlik satışla iPhone 6 yer alıyor. Dördüncü sırayı 200 milyon telefon skoruyla Nokia 105 modeli alırken, 174 milyondan fazla satan iPhone 6S beşinci oldu.

İlk onda iki iPhone modeli daha görüyoruz. iPhone 7 161 milyon, iPhone 11 ise bugüne dek 160 milyon adet satmayı başardı. iPhone 4, 147 milyon adet satarak listede 14. sırada yer alırken, iPhone 8 ise bugüne dek 125 milyon adet sattı.

Listede ayrıca Samsung ve Motorola marka birer telefon yer aldı. 13. ve 16. Sıralarda Samsung E1100 ve Moto V3’ü görüyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu