Nintendo Switch Emülatörü Yalan Olacak

Nintendo’dan korsan oyunlar için yeni bir hamle geldi. DRM koruması sayesinde Nintendo Switch Emülatörü PC’de yalan olacak.

PC oyunları için Denuvo DRM koruması geliştiren Irdeto, Nintendo Switch için de benzer bir çözümün yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Geliştiriciler, Denuvo’nun taşınabilir bir konsoldaki oyunların bir PC’deki öykünücüleri kullanarak çalışmasını önlemeye yardımcı olacağını söyledi. Nintendo Switch Emülatörü PC’de bu korumadan dolayı yalan olacak gibi görünüyor.

Denuvo geliştiricileri, Nintendo Switch’teki oyunlar için korsanlığa karşı koruma sözü veriyor Irdeto, öykünme koruma teknolojisinin, geliştiricilerin sürüm süresi boyunca satışlardan elde ettiği geliri artıracağını da kaydetti. Savunmanın oyuna dahil edilmesinin kolay olduğu belirtiliyor ancak bu durum oynanışı etkilemiyor.

Irdeto yaptığı açıklamada; “Diğer tüm Denuvo çözümleri gibi, bu teknoloji de oyun deneyimini etkilemeden yürütme zincirine kolayca entegre edilebilir. Bundan sonra, oyunun emülatörlerde başlatılmasını engelleyen bir program kodu yürütür.” ifadelerini kullandı.

Denuvo’nun yaratıcıları, vaat edilen korumayı ilk alacak projenin hangi proje olacağını henüz açıklamadı. Ancak medya, 9 Eylül’de piyasaya sürülecek olan takım tabanlı nişancı oyunu Splatoon 3 olabileceğini düşünüyor. Splatoon 3 ile ayrıca AMD’nin FSR 1.0 teknolojisinin de kullanılacağını belirtelim.

Nintendo Switch Emülatörü

Çok kısa bir sürede hacklenen Switch için Nintendo hamle yapmış ve Tegra işlemcideki açığı donanımsal olarak yeni modellerde kapatmıştı. Ancak PC’de yer alan Yuzu emülatörü, Switch’in tüm oyunlarının PC’de oynanmasını sağlıyordu. Bu da korsanın önünü bir kez daha açmıştı. Yuzu emülatörünün oyunları 4K’ya kadar desteklemesi ortaya ilginç sonuçlar çıkarmıştı. PC’de daha iyi ve daha güzel görünen Switch oyunları artık yalan olacak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu