Oyun Konsolu Ağustos 8, 2022 13:55

Nintendo Switch Pro Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Nintendo Switch Pro Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Nintendo’dan yeni bir konsol geliyor. Nintendo Switch Pro, söylentilere göre 2023 yılında bizlerle birlikte olacak. İşte detaylar.

Nintendo hibrit konsolu ile piyasayı domine etmeye devam ediyor. Japon oyun devinin Nintendo Switch Pro’yu bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak açıklanan en son mali rapor, Nintendo’nun şu anda bir numaralı önceliğinin parça sıkıntısı ile ilgili üretim sorunlarını çözmek olduğunu ortaya koyuyor. En son raporlar ise Nintendo Switch Pro modelinin 2023 sonunda anca gelebileceğini ortaya koyuyor.

Nintendo, Switch OLED’i gösterdiğinde, Switch Pro’nun yakın zamanda gelmeyeceğini zaten göstermişti. Switch OLED, oyunları 720p’de oynatmaya devam ediyordu. OLED panel dışında donanımsal yükseltme almayan bu model artık günümüzde biraz hantal kalabiliyordu.

Nvidia’yı hackledikten sonra Nintendo’nun Ampere yonga setinin geliştirdiğine dair haberler geldi. Şirketin daha güçlü bir Switch modeli başlatmak için bu yonga setine ihtiyacı var. Bu yaz Nintendo Switch Pro’nun bu yıl resmi olarak piyasaya çıkacağına dair haberler vardı. Ancak son gelişmelerden anlaşılan bu böyle olmayacak. Analiz, Nintendo’nun en azından Mart 2023 olan mevcut mali yılının sonuna kadar, şirketin parça kıtlığı üretim sorunlarıyla ilgileneceğini iddia ediyor. Bu arada, Nintendo herhangi bir büyük açıklama yapmaya meyilli görünmüyor.

Nintendo Switch Pro

Nintendo’nun geliri ve karı bir önceki yıla göre düştü. Bunun nedeni, mali yılının ikinci çeyreğinde ciddi bir parça sıkıntısı ile uğraşmak zorunda kalmasıydı. Ancak Nintendo, satış hedefinin şimdilik Mart 2023’e kadar değişmediğini söyledi. Bu nedenle üretici, parça sıkıntısının etkisini azaltmaya çalışacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.