Nereye Koysan Olmuyor! Snapdragon 7s Gen 2 İşlemcisini Tanıttı!

Qualcoom'un orta seviye telefonlar için yeni tanıtılan Snapdragon 7s Gen 2 işlemcisi performans olarak arafta kaldı.

Qualcoom’un büyük ihtimalle fiyatını düşük tutmak için özelliklerini kırptığı Snapdragon 7s Gen 2 işlemcisini tanıttı. Orta seviye için Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden 7 Plus Gen 2 işlemcisine geçiş yapan firma, aradaki Snapdragon 7 Gen 2 ve Snapdragon 7s Gen 1 işlemcilerini duyurmadı. Yeni tanıtılan işlemci Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemcisinden ziyade 7 Gen 1’e daha yakın görünüyor. Xiaomi’nin önümüzdeki hafta tanıtılacak Note 13 Pro serisinde kullanılması düşünülen işlemcinin detaylarına göz atalım.

Snapdragon 7s Gen 2 Özellikleri

Snapdragon 7s Gen 2’nin verimlilik ve performans kümeleri eşit olarak bölünmüş sekiz adet CPU çekirdeğine sahip. Bu sebepten dolayı işlemci Snapdragon 7 Plus Gen 2 ile boy ölçüşecek güce sahip değil. Anca Snapdragon 7 Gen 1 ile benzer performansa sahip.

Qualcoom yeni çıkartacağı işlemcinin teknik özelliklerini baya kırpmış görünüyor. İşlemci diğer Snapdragon 7 serisi yonga setlerine göre daha yavaş bir Snapdragon X62 modeme ve daha düşük bir Qualcomm FastConnect 6700 sistemine sahip. Bluetooth 5.3 ve eski QuickCharge 4+ şarj teknolojisi yerine Bluetooth 5.2 ile donatılmış.

Kamera desteği olarak 7 serisi işlemciler 48 MP’ye kadar tekli, 32 MP + 16 MP ikili veya 16 MP + 16 MP + 16 MP üçlü kamera kurulumlarını işleyebilen daha zayıf bir Spectra Görüntü Sinyal İşlemcisine (ISP) sahip.

4nm sürecinde üretilen yonganın grafik birimi de Full HD+ 144Hz ekranlara destek sunuyor. Qualcomm Spectra 12-bit görüntü işlemcisi 200MP çözünürlüğe birleştirme ve 4K 30fps video kaydı gibi avantajlar sunuyor.

Başa dön tuşu