BilgisayarGüncel Teknoloji HaberleriLaptopMobirollerMonster NotebookTeknoloji

Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Oyunculuk Kalenizi Savunmayı Sürdürün

Tatil başladı peki tatilde ne yapacaksınız? Monster Oyun Bilgisayarı ile oyun konusunda yapamayacağınız hiçbir şey kalmayacak…

Oyun tutkunlarının birçoğu, yeni çıkan oyunları indirim dönemlerinde satın almayı ya da biraz daha bekleyip üzerinden birkaç ay, hatta yıl geçtikten sonra oynamayı uygun buluyor. Çünkü oyunlar, çıkışlarının üzerinden belirli bir müddet geçtikten sonra gerçekten ucuzlamış oluyor. Bütçesini sarsmadan kendi oyunculuk kalelerini savunmaya gayret eden oyuncular, bilgisayar seçimi konusunda da farklı bir yaklaşım sergiliyor. Standart özelliklere sahip olmayan bilgisayarlarla oyun oynamanın tatsız bir eyleme dönüştüğünü çok iyi bilen oyuncular, oyun bilgisayarı seçiminde hayli özenli davranıyor. Monster Oyun Bilgisayarı ise bu noktada oyuncuların imdadına yetişiyor.

Gaming Notebook Modellerinin Yeni Nesil Oyunları Oynatabilmesi Şart

Oyunları biraz geriden takip eden oyun tutkunlarının bir oyun bilgisayarından beklentisi, yeni nesil oyunları oynatabilmesi noktasında birleşiyor. “Gaming notebook’lar yeni nesil oyunları oynatamıyor mu?” diye soranlar illaki olacaktır; ancak adında “gaming” geçmesine rağmen piyasada bekleneni vermeyen pek çok ürün bulunuyor. Bu nedenle satın alım sürecinde modellerin teknik özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. En iyi oyun bilgisayarı çeşitlerinde artık, en azından 4 çekirdekli ve 8 izlekli işlemciler bulunuyor. Tabii işlemcide daha fazla çekirdek ve daha yüksek saat frekansı tercih nedeni oluyor. Oyun bilgisayarı laptop modellerinde, oyunların grafiklerini hesaplayacak olan ana birim grafik yongası ya da ekran kartının da seçim sürecinde incelenmesi öneriliyor. Yeni nesil oyunların en azından 4 GB grafik belleğine ihtiyaç duyması, temel düzeyde grafiklere sahip oyunların bile grafik işlemcisine az da olsa yük bindirmesi gibi durumların göz önünde bulundurulması tavsiye ediliyor. Oynanacak oyun çeşitliliği doğrultusunda, en performanslı grafik yongasına sahip ürünlerin alınması gerekiyor.

İşletim sistemiyle birlikte oyunlar ve arka planda çalışan diğer uygulamalar, kendi çaplarında küçük birer RAM canavarına dönüşmüş durumdalar; bu sebeple oyun bilgisayarı modellerinin RAM kapasiteleri ve RAM hızları büyük önem arz ediyor. Minimum 8 GB kapasiteli ve tercihen 2933 MHz düzeyinde çalışabilen RAM’ler, güncel oyunlar için yeterlilik gösterebiliyor. Elbette daha yüksek kapasiteli RAM’e sahip gaming laptop modelleri de alışveriş listelerine eklenebiliyor. Toplam performansı etkileyen donanım bileşenlerinden SSD’ler de artık bir oyun bilgisayarının olmazsa olmazı şeklinde değerlendiriliyor. Hem oyunların yükleme sürelerini azaltan hem de işletim sisteminin daha hızlı yüklenmesini mümkün kılan SSD’lerin veri kopyalama ve yazma konusundaki hünerleri, büyük boyutlu dijital içerik üretimi gerçekleştiren kullanıcıların da hayatını kolaylaştırıyor.

Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Kusursuz Oyun Deneyimine Hazırlanın

Bir oyun bilgisayarında olması gereken tüm özellikleri, hatta daha fazlasını beraberinde getiren Monster Abra serisi oyuncu bilgisayarları hem güncel hem de bundan bir süre önce yayımlanmış AAA oyunları, yüksek çözünürlükte ve grafik detay ayarlarını kısmadan oynayabilmenizi sağlıyor.

 

Intel’in onuncu nesil Comet Lake serisi çok çekirdekli işlemcileri, NVIDIA GTX 16 serisi ekran kartları, yüksek kapasiteli DDR4 2933 MHz RAM ve M.2 formundaki yüksek hızlı Samsung imzalı SSD’ler, Monster Abra serisinin standart özellikleri arasında yer alıyor. Tercihinize bağlı olarak 15,6 ya da 17,3 inç genişliğinde ve en az 120 Hz tazeleme hızına sahip mat IPS ekranlarla güçlendirilen Abra serisi oyun bilgisayarları, RGB LED aydınlatmalı klavye ve daha pek çok artıyla oyun tutkunlarının gereksinimlerine çözüm sunuyor.

Oyunları satın almadan önce indirimleri bekliyor ve bütçenizi zorlayacak oyun bilgisayarlarına mesafeli yaklaşıyorsanız, Monster Abra serisindeki modelleri rahatlıkla edinebilirsiniz. Zira Monster Abra oyun bilgisayarı fiyatları, genel olarak ulaşılabilir aralıklarda seyrediyor. Eğer yeni bir gaming laptop almayı düşünüyor ve yerli markaları desteklemeyi hedefliyorsanız, Monster Abra serisi oyuncu bilgisayarları sizleri bekliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu