MicrosoftWindows

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8/8.1’de Edge Desteğini Sonlandırıyor

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8/8.1 işletim sistemleri için hem Edge hem de Chrome için desteklerini sona erdireceğini duyurdu.

Microsoft, hem Windows 7 hem de Windows 8/8.1 sürümlerinde Edge desteğini sona erdirdiğini duyurdu. Bu işletim sistemlerine Ocak 2023’ten itibaren destek sonlandırılacak. Şirket bu işletim sistemlerinde sadece Edge desteği değil ayrıca bir diğer büyük tarayıcı olan Chrome’un da desteğini sonlandıracak. Bu nedenle web’de gezinmek isteyen kullanıcılar ya güncel işletim sistemleri olan Windows 10 veya Windows 11 sürümlerine geçecek ya da alternatif bir tarayıcı arayışına girecekler.

İlginizi Çekebilir: Windows 11 Yeni Özelliklere Kavuşuyor!

Microsoft Edge 109 sürümü ve WebView2 Runtime 109 sürümü, Windows 7 ve Windows 8/8.1’i destekleyen son sürümler olacak. Her ikisinin de Ocak 2023 tarihinde Windows 7 ve Windows 8/8.1 için desteğin sona ermesi bekleniyor. Şirket ayrıca Internet Explorer 11 desteklediği sürece bu işletim sistemlerini desteklemeye devam edecek.

Microsoft Edge ve WebView2 Runtime’ın Yeni Sürümlerini Edinme

Microsoft Edge

Microsoft tarafından yapılan açıklamada yeni sürümleri edinebilmek için sadece güncel işletim sistemlerini kullanmaları gerektiğini belirtiyorlar. Ayrıca kullanıcıların da Windows 7 ve Windows 8/8.1 işletim sistemlerinde kalmamalarını öneriyor. Hali hazırda kullanılan sürümlerde potansiyel güvenlik tehditleri veya riskler olması halinde kullanıcıların güvenliğini sağlamak amacıyla yardımcı olacaklarını da belirtiyorlar. Ancak destek almaya devam edilmesi ve sorunsuz bir deneyim yaşanması için güncel işletim sistemlerini kullanmaları öneriliyor. Ayrıca güncel işletim sistemi olan Windows 11 zorunluluğu bulunmamaktadır. Windows 10 işletim sistemi için destekler 2025 yılına kadar devam edecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu