Windows Ekim 19, 2022 10:31

Windows 11 Yeni Özelliklere Kavuşuyor!

Windows 11 Yeni Özelliklere Kavuşuyor!

Microsoft, Windows 11 için güncellemeler yayınlamaya tam gaz devam ediyor. Son gelen güncelleme sisteme yeni özellikler ekliyor.

Microsoft yeni özellikler ekleyen Windows 11 2022 güncellemesini geçen ay kullanıma sunmaya başladı. Bugün, Sekmeli Dosya Gezgini, Görev Çubuğu Taşması ve Görev Yöneticisine kolay erişim, Önerilen Eylemler ve daha fazlası gibi birkaç yeni özellik ekleyen başka bir güncellemeyi kullanıma sunmaya başladı.

Windows 11 Güncellemesi Yenilikler Sunuyor!

Yeni gelen özellikler arasında yer alan Dosya Gezgini’ndeki sekmeler, dosyalarınızı düzenlemenize ve klasörleriniz arasında kolaylıkla geçiş yapmanıza olanak tanıyor. Yeni Sık Kullanılanlar bölümü, en çok kullandığınız dosyaları sabitlemenizi sağlıyor. OneDrive entegrasyonu, iş arkadaşlarınızın dosyanızdaki önemli düzenlemelerini veya yorumlarını kolayca görmenizi sağlıyor. Windows, içerik paylaşırken, içerik paylaşma olasılığınız olan kişilerin bir listesini ve Microsoft 365 hesabınıza dayalı olarak bazı kişiselleştirilmiş öneriler de sunabilir.

Önerilen Eylemler, ihtiyaçlarınızı önceden tahmin ederek ve yapmak isteyebileceğiniz eylemler için size önerilerde bulunarak iş arkadaşlarınızla işbirliği yapmak gibi günlük görevlerinizi daha verimli hale getiriyor. Örneğin, metinde telefon numaraları veya gelecekteki tarihler olduğunda, Windows bunları vurgulayarak Telefon Bağlantısı, Teams veya Skype ile tıklayıp aramayı veya bir randevu planlamak için tıklamayı, Takvim uygulamanıza bir etkinlik eklemeyi ve aşağıdakileri de dahil etmeyi kolaylaştırıyor.

Görev çubuğu, alandan daha geniş bir uygulama seçimini sabitleme seçeneğine sahiptir. Taşma menüsü, taşan tüm uygulamalarınızı tek bir alanda görüntülemenizi sağlıyor. Son olarak, Görev Yöneticisi’ne gitmek için en çok istenen sağ tıklama eklendi.

Windows Share artık doğrudan masaüstünüzden, Dosya Gezgini’nden, Fotoğraflar’dan, Ekran Alıntısı Aracı’ndan, Xbox’tan ve diğer uygulamalardan yakınınızdaki daha keşfedilebilir cihazlarla dosya paylaşmanıza olanak tanıyor.

Ekim ayının sonuna kadar Microsoft, Windows 11’deki Fotoğraflar uygulamasını güzel bir galeri içerecek şekilde geliştirerek, göz atma, bulma, yönetme ve fotoğraf tüketmeyi basitleştirecek. Görüntüleri yalnızca OneDrive’a yedeklemenize, harika Windows deneyimlerinin keyfini çıkarmanıza ve “Anılar”ın keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor.

Bu yeni özellikler ve deneyimler, bugün isteğe bağlı güvenlikle ilgili olmayan bir önizleme sürümünde ve servis teknolojisi ve Microsoft Store güncellemeleri aracılığıyla yeni uygulamalar aracılığıyla aşamalı olarak kullanıma sunulmaya başlayacak. Güncelleştirme, Kasım 2022 güvenlik güncelleştirmesi sürümünde Windows 11, sürüm 22H2’nin tüm sürümlerinde genel olarak kullanıma sunulacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.