AppleTeknolojiYazılım

MacBook’lar için MacOS 10.12.2 güncellemesini yayınlandı

Apple tüm uyumlu MacBook bilgisayar çözümleri için MacOS 10.12.2 güncellemesini yayınladı. Bilgisayar kullanıcıları mevcut güncellemeyi Mac App Store aracılığıyla indirebiliyor.

MacOS için yayınlanan yeni güncelleme beraberinde önemli yenilikler ve iyileştirmeler getiriyor. Apple’ın iOS 10.2 güncellemesine dahil ettiği Unicode 9.0 standardına uygun olan 100 yeni emoji güncelleme ile bu defa MacBook bilgisayarlar için kullanıma sunuldu. Apple’ın ayrıca bazı emojileri yeniden tasarladığı görülüyor.

MacOS

Güncelleme ile dokunmatik bara sahip MacBook bilgisayara özel bir gelişme de yer alıyor. Kullanıcılar Komut-Shift-6 kısayolunu kullanarak OLED barın ekran görüntüsünü elde edebilecek. Güncelleme ek olarak dört yeni duvar kağıdı getiriyor.

Güncellemede kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek bir husus da dikkat çekiyor. Apple pil simgesine tıklandığında kalan tahmini süre göstergesini güncelleme sonrası kaldırdı. Bu gelişme kullanıcıların tepkisiyle karşılaşsa da, son dönem MacBook bilgisayarlarda kalan tahmini süre ile ilgili sıkıntıların yaşanması, Apple’ın bu kararı almasında etkili olduğu söylenebilir.

Otomatik kilit açma ayarlaması ve güvenirliğin artırılması, MacBook Pro grafik sorunlarının çözümü ve Bluetooth kulaklıklarla Siri ve FaceTime kullanımı sırasında ses kalitesinin artırımı güncellemeye dahil edilen diğer gelişmeler.

 

>> İlginizi çekebilir; Galaxy S8’de Y-OCTA ekran teknolojisi kullanılacak

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu