AppleDizüstü BilgisayarGüncel Teknoloji HaberleriMacBookTeknoloji

MacBook ve iPhone Senkronizasyonu Artırıldı, macOS Sequoia Tanıtıldı

Apple tarafından bugün macBook ve iPhone arasında beraber çalışmayı artıran yeni macOS Sequoia işletim sistemi tanıtıldı.

Apple bugün bir dizi işletim sistemi tanıttı. iOS 18‘den tutun da watchOS 11 ve daha fazlasını duyuran Apple, MacBook bilgisayarlari için macOS Sequoia sürümünü de tanıtıldı. Yeni işletim sistemiyle birlikte gelen en büyük yeniliklerden biri, iPhone Yansıtma özelliği. iPhone’unuzu Mac ekranınıza yansıtarak işlerinizi daha kolay halledebileceksiniz. Arayüzde birçok değişikliği beraberinde getiren macOS Sequoia, artık daha sezgisel ve kolay bir kullanıma sahip.

macOS Sequoia beta sürümü yayınlandı. Geliştiriciyseniz hemen deneyebilirsiniz. Genel beta sürümü ise temmuz ayında yayınlanacak.

macOS Sequoia Tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz Parolalar özelliği de yeni işletim sistemiyle birlikte geldi. Wi-Fi, uygulama ve web sitesi şifrelerinizi ayrıca doğrulama kodlarınızı ve daha fazlasını bu sayede kolayca yönetebileceksiniz. Apple’ın kendi tarayıcısı Safari’de bu güncellemeden nasibini aldı. Makine öğrenimi ile “highlights” özelliği sayesinde sayfadaki ilgi çekici öğeleri tespit edecek. Ayrıca yapay zeka desteği de Safari’ye geldi.

Game Porting Toolkit 2 özelliğiyle oyun desteği artırılarak M1 ve M2 çipli cihazlarda oyun performansı yükseltildi. Bu ve daha fazlası yeni macOS Sequoia sürümüyle birlikte M1 çipi ve daha sonrası için kullanıma sunulacak. İşletim sistemi şu cihazlara verilecek:

  • 2019 veya sonrası iMac
  • 2017 iMac Pro
  • 2019 veya sonrası Mac Pro
  • 2022 veya sonrası Mac Studio
  • 2018 veya sonrası MacBook Air
  • 2018 veya sonrası Mac mini
  • 2018 veya sonrası MacBook Pro
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu