Akıllı TelefonAndroid GüncellemeGenelGüncel Teknoloji HaberleriLG

LG G6 Android Oreo güncellemesi sonunda başladı

Uzun bir bekleyişin ardından LG G6 Android Oreo güncellemesi nihayet başladı. Güncelleme beklendiği gibi ilk olarak Güney Kore’de başladı. Telefonun diğer pazarlarda ne zaman Android 8.0 sürümüne yükseltileceği bilgisi aktarılmıyor, ancak bunun pek de uzun sürmeyeceğini söyleyebiliriz. Muhtemelen mayıs ayı içerisinde birçok bölgede G6 kullanıcıları en güncel Android sürümüyle buluşacaktır. Android 8.0 Oreo güncellemesi OTA (şebeke) üzerinden ve LG Bridge masaüstü uygulaması aracılığıyla indirilebiliyor.

LG G6 Android Oreo
LG G6 Android Oreo

LG, V30S ThinQ modellerinde yer verdiği kamera tarafındaki yapay zeka özelliklerini (AI cam, QLens, Parlak mod) güncelleme kapsamına dahil ederek G6’ya sunuyor.

LG G6 Android Oreo yenilikleri

Güncelleme içeriğinde ayrıca LDAC ses desteği sunan  resim içinde resim modu, uyarlanabilir simgeler, şifreler için otomatik doldurma, yeni bildirim simgeleri, yeniden tasarlanan emojiler, en son güvenlik yamaları, pil ve grafik tarafında geliştirmeler, genel sistem kararlılığı ve daha hızlı açılış süresi gibi temel özellikler yer alıyor.

LG, G6’dan sonra güncellemenin G5 ve V20 modelleri için başlayacağını bildirdi.

 

Müjde! Galaxy S7 ve S7 edge için Android Oreo güncellemesi başladı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu