Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGenelLG

LG G5 Android 7.0 güncellemesi başladı

Güncelleme noktasındaki sicilini son yıllarda önemli ölçüde olumluya çeviren LG ilk olarak Mobil Dünya Kongresi’nde sergilediği amiral gemi modeli G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesini başlattı. Android 7.0 sürümüne sahip ilk telefonda da (LG V20) imzası bulunan şirket, yeni Android sürümünü ilk olarak Güney Kore’de LG G5 kullanıcıları için başlattı.

LG G5

LG cephesinden yapılan açıklamaya göre güncelleme şu an için sadece Güney Kore’de mevcut. Önümüzdeki günlerde Asya, Avrupa, Amerika ve diğer kıtalarda boy gösterecek güncellemenin ülkemiz G5 kullanıcılarıyla ne zaman buluşacağı şu an için belirsiz. Ancak yıl bitmeden tüm  G5 kullanıcıların Android 7.0 sürümünü deneyimleyeceklerini muhtemel görünüyor.

LG güncelleme kapsamında sunduğu yenilik ve gelişmeleri henüz açıklamış değil. Ancak iyileştirilen bildirimler, çoklu ekran işlevi, geliştirilmiş Doze Modu, yerleşik numara engelleme ve RAM verimliliği, bölünmüş ekranda uygulama çalıştırma yeni Android sürümünde dikkat çeken gelişmeler olmuştu.

>> İlginizi çekebilir; Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Samsung Telefonlar

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu