Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriOyun

İşte PUBG Mobile 120 fps Desteği Sunan Telefonlar

PUBG Mobile kısa süre önce 120 fps desteğini duyurdu. Akabinde markalar hangi cihazların 120 fps desteğinde oyun oynatacağını açıkladı.

PUBG Mobile, son güncellemede merakla beklenen 120 fps desteğini resmen duyurdu. Bu arada Samsung, en yeni akıllı telefonlarından bazılarının artık popüler battle royale oyununu akıcı 120 fps hızında destekleyeceğini duyurdu. Bu gelişme, önceki 90 fps sınırına göre önemli bir yükseltme olup, oyunculara daha hızlı yanıt veren ve görsel olarak etkileyici bir deneyim sunacak.

PUBG Mobile 120 fps desteğini ilk olarak Samsung ve Infinix akıllı telefonlar sundu

Samsung geçtiğimiz gün popüler oyunu 120 fps’de oynatacak olan cihazların listesini açıkladı. Desteklenen cihazlar arasında yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy S24 serisi (S24, S24+, S24 Ultra), Galaxy S23 serisi (S23, S23+, S23 Ultra) ve katlanabilir model Galaxy Z Fold 5 yer alıyor. Ayrıca Infinix, yakın zamanda piyasaya sürülen GT 20 Pro‘nun artık 120 fps’yi desteklediğini duyurdu.

Bu heyecan verici gelişme, yalnızca 120 fps modunu değil aynı zamanda öğeler, aşamalar, mekanikler ve oyun modları gibi bir dizi yeni içeriği de sunan PUBG Mobile için en son v3.2 güncellemesiyle örtüşüyor.

Peki daha yüksek kare hızı oyununuz için tam olarak ne anlama geliyor? 120 fps’de oyun içindeki eylemler ve hareketler fark edilir derecede daha akıcı görünecek ve düşük kare hızlarında sıklıkla yaşanan değişken görseller ortadan kaldırılacak. Bu, daha hızlı tepki veren bir oyun deneyimi anlamına geliyor ve bu yoğun yakın mesafe savaşlarında size rekabet avantajı sağlıyor.

Samsung cihazları için iyileştirilmiş PUBG Mobile deneyimine yönelik optimizasyonlar, en yeni Game Optimization Service (GOS) ve Game Booster uygulamaları aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Önceden yüklenmiş bu uygulamalar, gecikmesiz bir oyun deneyimi için telefonunuzun performansına ince ayar yapmak üzere tasarlanmıştır.

Bu gelişme amiral gemisi Samsung telefon sahipleri için harika bir haber olsa da, büyük soru hala ortada: eski Samsung cihazları gelecekte 120 fps özelliğini alacak mı? Samsung bu konuda resmi bir bilgi vermedi. Dolayısıyla şirket desteği genişletmeyi düşünse bile bu biraz zaman alabilir.

Diğer şirketlerin de aynı yolu takip etmesi ve bu yeni özelliği yakında amiral gemisi cihazlarında tanıtması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
1
+1
5
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu