Akıllı TelefonAppleiPhone

iPhone 17 Slim, Görünüşe Bakılırsa Heyecan Yaratacak

Yeni gelişmelere bakılırsa Apple, iPhone 17 Slim adlı bir model üzerinde çalışıyor. Bu telefon serinin en incesi olacak.

Apple’ın bu yılın Eylül ayında iPhone 16 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak kaynaklar şimdiden iPhone 17 serisi hakkında bilgiler vermeye başladı. Üstelik seride radikal bir değişime gidilecek. Son gelişmelere bakılırsa Apple, seride en az satan Plus modelini rafa kaldırarak yerine “Slim” adlı bir model sunacak. iPhone 17 Slim adını alması beklenen bu telefon neler sunacak göz atalım.

iPhone 17 Slim, Pro modeller kadar iddialı 

Yeni bir rapora göre Apple, iPhone 17 Slim’in görünümü söz konusu olduğunda bazı ‘cesur yenilikler’ sunacak. Modelin mevcut modellere kıyasla daha ince ve hafif olacağı bildiriliyor. Apple, kasada alüminyumu kullanacak. Kamera adası yatay olarak yerleştirilecek ve bildirildiğine göre Pixel 8 serisinin tasarımına benzeyecek. Ancak Apple’ın yakın zamanda Spatial Video’yu desteklemek için dikey kamera yerleşimine geri döneceğini biliyoruz. Dolayısıyla yatay kamera iddiasına temkinli yaklaşmalıyız.

Ön tarafta, cihazın Face ID sensörü için daha kompakt daha dar bir Dinamik Ada içerecek. ‘Slim’ modeli ön tarafta 6,55 inçlik bir ekran benimseyecek. Pro olmayan ve Pro modeller arasındaki boşluğu doldurması bekleniyor. Karşılaştırma için, iPhone 15 Plus’ın 6,7 inçlik bir ekranı var. Ayrıca, iPhone 17 Slim‘in Pro modellerdeki gibi 120 Hz yüksek yenileme hızını destekleyeceği bildiriliyor. Apple, 120Hz tarama hızını şu ana dek sadece Pro modellde sundu. iPhone 17 serisi söz konusu olduğunda ise yüksek yenileme hızına sahip ekran tüm modellerde yer alabilir.

Daha ince iPhone 17 tasarımı ile memnuniyet uyandıran bir model olacak, ancak aynı şeyi fiyat için söyleyemeyeceğiz. İddialara göre ince iPhone 17’nin fiyatı 1.199 dolardan başlayan fiyatlara satışa sunulan Pro Max’ten daha yüksek olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu