Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

iPhone 16 Pro, Kamera Tarafında Abisi Kadar İddialı Olacak

Yeni bir rapora göre iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro Max'teki gibi 5x optik yakınlaştırma gerçekleştiren bir periskop kamera ile geliyor.

Son dönemde yaşanan gelişmelere bakılırsa Apple bu yıl ki iPhone modelleri arasındaki donanım farkını oldukça kapatmak istiyor. Tüm iPhone 16 serisi modeller aynı yani Apple A18 çipinin kullanılacak olması bu gelişmelerden biri. Digitimes’ın raporuna göre Apple bu nesilde iPhone 16 Pro ve Pro Max arasındaki kamera farkını da ortadan kaldıracak.

iPhone 16 Pro Periskop Kamera ile Geliyor

Apple, iPhone 15 serisinde sadece Pro Max modelinde periskop kamera kullandı. Yeni seride bu kamerayı hem Pro hem de Pro Max’de göreceğiz. Rapora göre Apple, Largan Precision ve Yujingguang ile ortaklık kurarak periskop lens modüllerinin üretimine başlamış durumda.

iPhone 16 Pro serisi, özel bir “dörtlü yansıma prizması” tasarımıyla telefoto lensine benzersiz bir yaklaşım getiriyor. Bu, rakiplere kıyasla daha ince bir kamera çıkıntısı sağlıyor, ancak bunun bir bedeli olacak. Lensin içindeki ekstra ışık sıçramaları, düşük ışık telefoto performansını etkileyebilecek bir miktar ışık kaybına yol açmakta. Apple’ın iPhone 16 serisinde bu ışık kaybını iyileştirip iyileştirmediği henüz belli değil.

iPhone 16 Pro yeni 5x yakınlaştırma gerçekleştiren bir periskop kameraya sahip olacak, bunun yanında iPhone 16 Pro Max hakkındaki ise fısıltılar daha da iyi bir telefoto kameraya işaret ediyor. Pro Max’e özel bir “süper telefoto” lensin daha da fazla yakınlaştırma sunabileceği yönünde iddialar mevcut.

Kamera yükseltmesinin ötesinde, söylentiler iPhone 16 serisinin bir tasarım yenilemesi görebileceğini öne sürüyor. Kamera düzeni dikey bir düzen alabilir  ve standart iPhone 16 ve Plus modelleri daha önce Pro modellerinde kullanılan Eylem butonuna sahip olabilr.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu