Akıllı TelefonAppleiPhone

iPhone 17 Serisi İçin Heyecan Verici Ekran Gelişmesi

Yeni bir rapora göre Apple, 2025 yılında duyuracağı iPhone 17 serisinin tamamında LTPO OLED ekran teknolojisine yer verecek.

iPhone 16’nın iPhone 15 serisine göre beklentilerin altında gelişmelere sahip bir seri olması bekleniyor. İlgi çekici özelliklerin bulunmaması, bu yıl iki seri arasında sevkiyatlarda yüzde 15’e varan bir düşüş yaşayacağı anlamına gelebilir. Apple’ın bu durumu düzeltmek için çalıştığı ve bu nedenle 2025 yılında tanıtılacak olan iPhone 17 serisi için önemli bir hamle geliştireceği bildiriliyor. İddiaya göre iPhone 17 serisindeki tüm modeller LTPO OLED ekran teknolojisine sahip olacak. bu ekran şu ana kadar sadece iPhone’da Pro modellere has bir gelişmeydi. Bu sebeple telefonlar son derece akıcı, yüksek yenileme hızına sahip ekranlar sunmakta.

iPhone 17 Serisinin Tümünde LTPO OLED Ekran Olacak

Güney Koreli The Elec’in haberine göre Apple, iPhone 17 serisiyle birlikte tamamen LTPO ekran teknolojisine geçecek ve Çin merkezli BOE, Apple’ın beklentilerini karşılaması durumunda iPhone 17’nin ekran tedarikçilerinden biri haline gelebilir.

LTPO ekran teknolojisi, düşük sıcaklıklı çok kristalli silikon (LTPS) OLED’in aksine, kaçak akımı azaltarak daha az güç tüketir ve uyarlanabilir yenileme hızlarını destekler. Bu ekran teknolojisi Android amiral gemileri arasında popülerdir, ancak Apple bunu yalnızca Pro modellerinde sunmakta.

BOE, Apple’ın LTPO ekranına yönelik beklentilerini karşılamasa bile tedarikçi, gelecek iPhone SE4 ve diğer eski iPhone modellerine LTPS OLED panelleri sağlamaya devam edebilir. Bu durum Apple’ı LTPO malzemelerini LG ve Samsung’dan almaya devam edecek. Her iki durumda da Apple’ın iPhone 17 serisiyle birlikte tamamen LTPO OLED panellere geçmesi bekleniyor.

Öte yandan Donanımhaber’de yer alan bir haberde iPhone 16 serisinin ekran koruyucularının sızdırıldığı görüldü. halihazırda mevcut olan iPhone 15 Pro ve Pro Max, bir akıllı telefonda gördüğümüz en ince çerçevelerinden biriyle piyasaya sürüldü. Şimdi ise bu değişikliğin, iPhone 16 ve 16 Plus sürümlerine ulaşması bekleniyor. Ancak 16 Pro ve Pro Max, tıpkı iPhone 15 Pro serisinde olduğu gibi hatrı sayılır oranda daha ince olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu