AppleGüncel Teknoloji HaberleriiPhone

iPhone 16 Pro Serisi Komik Bir Tasarımla Gelebilir

iPhone 16 Pro serisi test ediliyor. Test sürecinde ise 'gülünç' kamera tasarımları da test ediliyor. Karşınızda yeni örnek.

Apple, seri üretim aşamasına giren birini seçmeden önce genellikle birden fazla iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max tasarım prototipini test eder. Ancak bir kaynağa göre isimsiz kaynaklar, teknoloji devinin en saçma arka kamera çıkıntısı seçimlerini paylaştı; bunlardan biri görünüşe göre üçgen şeklinde ve elektrikli bir tıraş makinesine benziyordu. Bu bilgi, yukarıda adı geçen modellerin stres çarkını andıran bir arka kamera çıkıntısıyla test edildiğini bildirmemizden kısa bir süre sonra geldi.

iPhone 16 Pro İlginç Örneklerle Test Ediliyor

Bu tasarım değişikliğine ilişkin güncel bilgiler, kendisine iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in şeklinde bir arka kamera çıkıntısı olmayacağı konusunda bilgi veren çeşitli isimsiz kaynaklarla temas halinde olduğunu belirten Majin Bu’dan başkası tarafından gelmiyor. Bunun yerine üçgen bir form faktörüne sahip olacak. Apple tasarımcılarının neden bu yolu seçtiğine gelince, tahminci bunun şirketin gelecek amiral gemilerine daha fazla kamera veya en azından doğrudan öncekilerden daha büyük boyuta sahip sensörler eklemesine olanak tanıyacağını belirtiyor.

Çoğunuzun bildiği gibi, cihazın tetraprism telefoto lens yükseltmesine de sahip olduğu bildiriliyor, ancak iPhone 16 Pro Max’in bir üst olduğu söylenirken iPhone 15 Pro Max birincil kamera kategorisinde yer alıyor. Yaklaşan amiral gemisinin Sony’nin Exmor IMX903’ünü öne çıkaracağı söyleniyor ve 1/1,14 inç boyutuyla IMX803 ünitesinden biraz daha büyük ve çift katmanlı transistörler gibi teknolojileri destekliyor.

Maksimum kamera çözünürlüğünün 48 MP’de tutulacağı bildiriliyor ancak fiziksel boyut artışı, Apple’ın iPhone tasarım ekibini yeni bir arka modül keşfetmeye zorlamış olabilir. Elbette, Apple’ın resmi lansmandan birkaç ay önce bir tekne dolusu prototipi test ettiği bilindiğinden, bunun son kesimi yapmaması mümkün. Tipster daha önce iPhone 16’nın ön tarafa bakan delikli bir kamera kesitiyle test edileceğinin söylendiğini paylaşmıştı ancak tıpkı bu üçgen jilet şeklindeki kamera çıkıntısı gibi bu değişikliğin de gerçekleşmesini beklemiyoruz.

Hangi iPhone tasarımını tercih edersiniz? Aklınızın nereye yöneldiğini öğrenebilmemiz için aşağıdaki ankete katılmanızı öneririz. Şahsen, iPhone 15 Pro Max kamera çıkıntısını takdir ediyoruz ve bunun birden fazla sürüm için yeniden tasarlandığını anlasak da, bizi ona yaklaştıran bir şey var.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu