Akıllı TelefonAppleiPhoneMobiroller

iPhone 17 Pro Rakipsiz Olacak!

Ne iPhone 15 ne iPhone 16. Apple 3 yıl sonra iPhone 17 Pro ile piyasayı değiştirmek için bomba gibi özellikler ile karşımıza çıkacak.

Apple‘ın bu yıl tanıtacağı iPhone 15 serisi fıs çıkacak gibi görünüyor. Çünkü ünlü ekran analisti Ross Young’a göre, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 17 Pro modeli yenilikçi bir ekran altı Face ID teknolojisi ile piyasaya çıkacak. Bu özelliğin çentik ihtiyacını ortadan kaldıracağı ve telefona gerçekten tam ekran bir tasarım kazandıracağı bildiriliyor.

Young, ekran altı Face ID teknolojisine yine de ön kamera için dairesel bir kesik eşlik edeceğini kaydetti. Bu tasarım seçiminin, hem yüz tanıma sensörleri hem de ekranın altına gizlenmiş kamera ile gerçekten tam ekran bir görünüme sahip olacak olan Pro iPhone modellerine, diğer adıyla iPhone 19 Pro/Max’e kadar devam etmesi bekleniyor.

Bu gecikme, özelliğin piyasaya sürülmesini 2024’ün iPhone 16 Pro modellerinde beklenen çıkışından geri iten sensör sorunları nedeniyledir. Bununla birlikte, ön kamera için ekran altı kamera çözümünün sorunsuz çalışması için Apple’ın üstesinden gelmesi gereken bazı zorluklar var.

Örneğin önceki sızıntılar, ekran altı kameranın yalnızca 4 MP’ye sahip olacağını gösteriyor ki bu, mevcut iPhone 14 Pro’da kullanılan 12 MP’den önemli ölçüde daha düşük . Bunun görüntü kalitesi üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

iPhone 17 Pro

iPhone, yaklaşık 400-500 ÜFE’ye sahip bir Süper Retina ekran kullandığından, ekranın geçirgenliği düşüktür ve ekran altı ön kameranın aldığı ışık minimum düzeydedir. Bu da görüntü kalitesini etkileyebilir. Apple, iletimi artırmak için ekran altı ön kamera alanının ÜFE’sini düşürürse, tüm ekran ile ekranın altı ön kamera alanı arasındaki ÜFE farkı, ekranın görünür pikselleşme gösterdiği bir ekran kapısı etkisine neden olabilir.

Bu zorluklara rağmen, Apple’ın iPhone 17 Pro için görüntü kalitesinden ödün vermeden gerçekten tam ekran bir tasarıma ulaşacak mükemmel bir ekran altı kamera çözümü geliştirmek için çalıştığı bildiriliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu