Akıllı TelefonAppleiPhone

iPhone 17, Galaxy S24 Ultra’nın Ekran Özelliğini Ödünç Alacak

Yeni bir rapora göre iPhone 17 serisinde Galaxy S24 Ultra gibi çizilmeye dayanıklı, yansıma önleyici ekran yer alacak.

Samsung Galaxy S24 Ultra‘nın en çok övülen özelliklerinden biri yansıma önleyici ekranı oldu. Ekranda, yansımaları %75’e kadar azaltan, yansıma önleyici bir kaplamaya sahip Corning Gorilla Glass Armor kullanılıyor. Bu ekran doğrudan güneş ışığı gibi ışık kaynaklarının olduğu ortamlarda ekrandaki içeriğin daha net ve canlı görünmesini sağlıyor. Şimdi Apple bu özelliği 2025 yılında duyuracağı iPhone 17 serisine getirmeyi planlıyor.

iPhone 17 Serisinde Fark Yaratan Ekran Özelliği

Instant Digital’in Weibo’daki yeni bir raporuna göre, 2025’te piyasaya sürülecek iPhone 17 serisi akıllı telefonlar, “Çizilmeye karşı düşündüğünüzden daha dayanıklı ” “süper sert, yansıma önleyici bir katmana” sahip olacak. Kaynağa göre Apple, üretim sürecinde ekran üzerinde çalışacak şirketlere kaplama uygulama ekipmanlarını devretti. Ancak şirketin bu özelliği bu yılki akıllı telefon serisi iPhone 16 serisinde sunmak için önünde yeterince zaman yoktu.

Şu anda Apple’ın bu ekran özelliğini sunmak için Corning Gorilla Glass Armor’u mu ya da başka bir markaya ait çözümü mü kullanıp kullanmayacağına dair bir bilgi yok. Apple’ın, gelecek yıl ki iPhone’larda yer vereceği yansıma önleyici kaplamayı Galaxy S24 Ultra’da kullanılandan farklı kılmak amacıyla yeni bir isimlendirmede pazarlaması muhtemel.

Üst bölümdeki görselde iPhone 15 ve Galaxy S24 Ultra’nın ekranlarından bir kesit sunuluyor. Galaxy S24 Ultra’da kullanılan yansıma önleyici bir kaplamaya sahip Corning Gorilla Glass Armor’un ne derece başarılı olduğu net bir şekilde görülüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu