AppleGüncel Teknoloji HaberleriKatlanabilir Telefonlar

Apple, Katlanabilir iPhone’un Lansmanını Erteledi

Apple, katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Fakat detaylar halen net değil ve çok büyük ihtimalle ertelendi.

Apple, katlanabilir cihazlara ilk adımını büyük bir cihazla atacak; iPad ailesinden 7-8 inçlik bir tablet ve daha sonra muhtemelen Mac adı altında satılacak olan daha da büyük bir 20,25 inçlik cihaz. İkisinden küçük olanın 2026/2027’de çıkması beklenirken, daha büyük katlanabilir olanın 2028’de piyasaya sürülmesi hedefleniyor olabilir.

Ve tabii ki katlanabilir bir iPhone da üzerinde çalışılıyor. Başlangıçta planlandığı kadar çabuk gelmeyebilir, ancak yine de pazarda diğer ikisini geride bırakabilir.

Raporlara göre Apple, katlanabilir iPhone’un lansman tarihi olarak başlangıçta 2026 sonunu seçmişti. Koreli yayın Alpha Business, içeriden birinin lansmanın 2027’nin başına ertelendiğini iddia ettiğini aktarıyor. Bu, Cupertinolu devin “katlanabilir ekranın arz ve talebi de dahil olmak üzere tüm konularda kapsamlı hazırlıklar yapmasına” olanak tanıyacak.

Ancak bileşen tedarikçilerinin incelenmesi ve seçilmesi için zaman çerçevesi aynı kalıyor. Apple’ın prototip ekranlar sağlamak için hem Samsung Display’den hem de LG Display’den yararlandığı bildirildi.

Her iki şirket de buna benzer bir ekran üretmedi; Apple, ekranın ikiye katlandığı yerdeki kırışıklığı azaltacak bir çözümün patentini aldı. Bu, Ultra İnce Camda bir oluk oluşturularak ve bunun esnek polimerlerle kaplanmasıyla yapılır. Bu, ekran panelinin daha kolay bükülmesine ve daha az görünür bir kıvrım oluşturmasına olanak tanır.

Her neyse, öyle görünüyor ki Apple, iPhone 18 neslinin yanında katlanabilir bir iPhone da çıkarmayı planlıyor. Gecikmeyle birlikte, kendi lansmanını yapabilir veya katlanabilir iPad ile paylaşabilir (bir gecikme yaşanmadığı sürece).

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu