Akıllı TelefonAppleiOSiPhone

iPhone 16 Serisinde Büyük Bir Pil Değişimi Gerçekleşecek

iPhone 16 serisinde pil kapasiteleri artırılacak. Ayrıca seride L şeklindeki piller yerine standart pil düzenine geçilecek.

iPhone 16 serisi hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkmaya devame diyor. Son sızıntılara göre serinin dört modelli yapısını koruması bekleniyor ancak versiyonların genelinde pil tasarımı ve kapasitesinde önemli değişiklikler getirecek. Macrumors sitesi iPhone 16 serisindeki yer alacak pil kapasiteleri hakkında detayları gün yüzüne çıkardı.

iPhone 16 Serisinde Daha Büyük ve Yeni Pil Tasarımı Yer Alacak

Sızıntılara göre iPhone 16 serisi, bazı modellerde iPhone 13 serisinde tanıtılan L şeklindeki pil tasarımından vazgeçebilir. Bu değişimin kesin nedeni belirsizliğini korusa da, dahili düzen değişikliklerine işaret edebilir veya belki de daha fazla alan gerektiren yeni donanımların önünü açmak olabilir.

Bu tasarım değişikliği beraberinde kapasite artışını da getirecek. Standart iPhone 16’nın 3.561 mAh bataryaya sahip olacağı gelen bilgiler arasında. iPhone 16 Plus ise 4.006 mAh büyüklüğünde bir batarya ile gelecek.

Amiral gemisi modeli iPhone 16 Pro Max, ortalama kullanıcılar için birkaç gün kullanım sunması beklenen oldukça büyük 4.676mAh batarya taşıyacak. Bu defa en çok aranan model olması beklenen iPhone 16 Pro ile ilgili detaylar henüz gün yüzüne çıkmadı.

Bildirilen bu rakamlar, mevcut modellere göre pil kapasitelerinde önemli artış anlamına geliyor. Temel iPhone 15 şu anda 3.279mAh bataryaya sahipken, Pro Max 4.352mAh bataryaya bulunuyor. Doğruysa, ekran süresinde ve genel kullanıcı deneyiminde gözle görülür bir artış yaşanacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu