Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiPhone

iPhone 16 Pro Max Bataryanın Yeni Kralı Olacak

Yeni bir rapora göre iPhone 16 Pro Max modelinde yüzde 10 oranında daha büyük bir pile yer verilecek. İşte son gelişmeler...

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple‘ın eylül ayında duyuracağı iPhone 16 Pro Max modelinde %10’a kadar daha fazla kapasiteye sahip bir batarya yer alabilir. Kuo, Apple’ın batarya için paslanmaz çelik bir kasa kullanacağını ve yoğunluğunu %5 ila %10 artıracağını öne sürüyor.

Bu düzenleme, akıllı telefonların 2025 yılına kadar basit araçlarla erişilebilir değiştirilebilir pillere sahip olmasını gerektiren ve 2027 itibarıyla zorunlu hale gelen yeni AB düzenlemelerini karşılamayı amaçlıyor.

Geliştirilmiş pilin bu yıl bazı iPhone’larda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kuo, gelişmiş pil performansı için birinci aday olarak iPhone 16 Pro Max’i öne çıkarıyor. Bu geliştirme, pil boyutunu artırmadan veya iPhone 15 Pro Max ile benzer performansı koruyarak daha uzun pil ömrü anlamına gelecek.

Sızan görüntülerde metal kasalı bir iPhone 16 Pro’nun pilini gösterdiği iddia ediliyor ve bu da Apple’ın iPhone 16 serisinden başlayarak pil değiştirme işlemlerini basitleştirme çabalarını açıkça ortaya koyuyor.

Apple, kullanıcıların karmaşık yapışkan bantlar yerine düşük voltajla pili çıkarmasına olanak tanıyan elektrikle çalışan yapışkanlı ayırma teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Kuo, Sunway’i paslanmaz çelik pil kasaları için önemli bir tedarikçi olarak gösteriyor. 2025’in ikinci yarısındaki tüm iPhone’lar için benimsenirse, Sunway gelir ve kârda %200-250 artış yaşayacak. Başarılı seri üretim sonrasında yeni pil tasarımını gelecek yıl tüm iPhone 17 modellerinde yer alabilir.

iPhone 16 serisi yaklaşık dört ay içinde, muhtemelen Eylül ortasında piyasaya sürülecek ve yeni pil yönteminin en az bir iPhone 16 modelinde yer alması bekleniyor. Gelecek yıl çıkış yapacak iPhone 17 modellerinin ise tümünde kullanılacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
7
+1
3
+1
1
+1
2
+1
1
+1
2
+1
4

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu