Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro Kanlı Canlı Karşınızda! Gizem Bitti

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinin nasıl olacağı ve renk seçeneklerinin neler olacağı belli oldu. Telefonlara yakından bakalım.

Tanınmış blog yazarı ve Apple’a yakınlığıyla bilinen Sonny Dickson, tedarik zinciri kaynaklara dayanarak sıklıkla Apple ürünleri hakkında güvenilir bilgiler yayınlıyor. Hatta kaynak geçtiğimiz yıllarda iPhone 12 ve iPhone 13 serilerinin çok sayıda görüntüsünü resmi duyuru öncesinde sızdırdı. Görünüşe bakılırsa sıra iPhone 15 serisine geldi. Güvenilir kaynak iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinin çok sayıda görüntüsünü yayınlandı. Bu görüntülerde telefonların tüm renk seçeneklerini görebileceksiniz. Pro Max (ya da Ultra) ve Plus modelleri de yine bu renklerde çıkış yapacak.

Fotoğraflarda iPhone 15‘in tasarımı beş farklı renk seçeneğiyle görülüyor. Kasanın çerçevesi gözle görülür derecede daha pürüzsüz kenarlara sahip ve USB-C bağlantı noktası altta görünüyor. iPhone 15 siyah, pembe, sarı, mavi ve yeşil renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

iPhone 15 Pro’nun gümüş, gri, siyah, mavi renk seçenekleriyle gelmesi ve altın renginin bulunmaması bekleniyor. Serinin 12 Eylül Salı günü Apple’ın Wonderlust etkinliğinde duyurulacağı resmi olarak açıklandı.

iPhone 15 Pro’yu önden göremiyoruz, ancak Apple’ın önceki Pro modellerine göre çerçeveleri bir hayli incelttiği bildiriliyor. Ayrıca Pro modellerin bu defa titanyum kasaya sahip olmaları ve daha hızlı bir USB-C bağlantısı sunmaları bekleniyor. Son olarak iPhone 15 serisinde bir süre önce sızdırılan fiyatlara göz atalım.

  • iPhone 15: 799 $ (128 GB başlangıç modeli)
  • iPhone 15 Plus: 899 $ (128 GB başlangıç modeli)
  • iPhone 15 Pro: 1.099 $ (256 GB başlangıç modeli)
  • iPhone 15 Pro Max (ya da Ultra): 1.299 $ (256 GB başlangıç modeli)

Serinin tanıtımdan bir hafta sonra ön sipariş alması bekleniyor. Pro Max modelinde ilk etapta tedarik sıkıntılarının yaşanabileceği bildiriliyor. Türkiye fiyatları hakkında konuşmak için erken, ancak fiyatların bir kez daha ağızları açık bırakacağı kesin. Hatta 15 Pro serisinde bu defa 2 TB’lık modelden söz ediliyor. 2TB’a sahip 15 Pro Max’te fiyatın 100 bin TL’yi aşması muhtemel. Ayrıca yukarıdaki fiyat beklentisinde de belirttiğimiz gibi Pro modellede başlangıçta 256GB dahili depolama yer alacak. Standart ve Plus modellerde 128GB depolama sürecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu