iPhone 15 Tüm Renk Seçenekleriyle Görüntülendi

Tanıtıma sayılı günler kalırken iPhone 15 tüm renk seçenekleriyle sızdırıldı. iPhone 15 mavi, siyah, sarı, pembe ve beyaz renklere bürünecek.

9to5mac sitesi standart iPhone 15 modelinin renk seçeneklerini gösteren fotoğraf ve videolar yayınladı. sitenin paylaşımına göre iPhone 15 mavi, siyah, sarı, pembe ve beyaz renklerde satışa sunulacak. Ancak renkler, Apple’ın geçmişte kullandığı bazı renklerin aksine büyük ölçüde doygunluktan yoksundur. Örneğin mavi, kolaylıkla beyazla karıştırılabilir (Apple muhtemelen buna yıldız ışığı adını verecektir).

Sarı, ilkbaharda tanıtılan iPhone 14’te kullanılan renkten çok daha yumuşak ve pembe renk iPhone 13’tekine benziyor. Genel olarak bakıldığında, yeni iPhone’ları kılıfı olmadan ya da şeffaf kılıfla kullanmayı planlayanlar için renklerin hiçbiri gerçekten heyecan verici görünmüyor.

iPhone 15’in Dynamic Island, USB-C bağlantı noktası ve 48 megapiksel ana kamera gibi birçok yeni özelliğe sahip olması bekleniyor. Standart iPhone modelleri 6,1 inç ve 6,7 inç (iPhone 15 Plus) ekran boyutlarında çıkış yapacak. Apple iPhone 15 serisi  için yeni FineWoven adlı kılıflar da duyuracak.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in de heyecan verici renk seçenekleriyle gelmesi pek olası görünmüyor. Önceki bilgilere göre premium modeller gümüş, gri, siyah ve lacivert renk seçenekleriyle satışa sunulacak; bu sefer gold renk seçeneği olmayacak.

Apple , iPhone 15, Apple Watch Series 9 ve bazı yeni aksesuarları duyurmak için önümüzdeki 12 Eylül Salı günü özel bir basın etkinliği düzenleyecek. Etkinlik 12 Eylül Salı günü Türkiye saatiyle 20.00’de gerçekleşecek. etkinlik beklendiği gibi daha önce kayıt altına alınacak, ancak sona erdiğinde misafirler tüm yeni Apple ürünlerini test edebilecekler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu