Akıllı TelefonAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

iPhone 15 Pro İşte Böyle Görünecek

iPhone 15 serisinde kenalar görünüm biraz yumuşatılacak. Bu noktada ilk görüntüler geldi. İşte iPhone 15 Pro modelinin oluşturulan görüntüsü.

Apple’ın iPhone 15 serisiyle birlikte görünümü en azından kenar yapısını değiştireceği yönünde son dönemde bazı haberler gelmeye başladı. iPhone 15 Pro modelinin yeni bir kasa tasarımına sahip olacağına dair söylentilerin ardından Mydrivers sitesi telefonun nasıl görününeceği dair bazı görseller paylaştı.

Apple, iPhone 12 sonrası üç yıldır telefonlarda düz yüzeyler ve keskin kenarlara yer veriyor. Bu tasarım yapısı telefonunun elde uzun süre tutulması durumunda rahatsızlık verse de ilginç bir şekilde bazı Android üreticileri tarafından benimsendi.

iPhone 15 Pro Karşınızda!

Apple hem bu şikayetleri dikkate almış olsa da hem de bir değişim zamanı geldiğini düşünerek iPhone 15 serisinde kenarları yuvarlatmaya gidebilir. iPhone 15 Pro için oluşturulan görüntülere bakıldığında telefonun arkadan kamera modülü büyütülmüş iPhone 11 Pro serisine benzetecektir.

iPhone 15 serisi için önümüzde daha çok uzun bir süre var. Gelecek yıl eylül ayına kadar birçok görüntü ve iddia ortaya atılacak. Geçmiş yıllardaki sızıntılara bakıldığında erken bile olsa bunların çocuğunun gerçekleştiğini gördük. Dolayısıyla iPhone 15 serisinde yuvarlatılmış kenarların olma ihtimali oldukça yüksek.

Bir diğer noktada Apple gelecek yıl ki Pro modellerinde yepyeni bir Sony sensör kullanacak. Hatta kameranın Apple ve Sony arasında geliştirildiği iddia ediliyor. Hatırlayacak olursanız 1 inçlik Sony IMX989 sensör Sony-Xiaomi ortaklığında geliştirildi. Öte yandan iPhone 15 serisinin USB-C bağlantı noktasına sahip olacağı iddia ediliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu