iPhone 13 Pro Max Huawei Mate 50 Pro’dan Daha Yavaş

Apple’ın geçen yılın amiral gemisi modeli iPhone 13 Pro Max, 5G bağlantısı ile üzdü. Telefon 4G’li Huawei Mate 50 Pro’dan daha yavaş!

Huawei’den bu hafta başında yeni canavarlar geldi. 4G ağlarını destekleyen ancak Amerika’nın ambargolarından dolayı 5G desteği olmayan Huawei Mate 50 serisi büyük ses getirdi. Ancak görünüşe göre 5G desteğinin olmaması Huawei’nin iPhone 13 Pro Max modelinden hızlı olmasını engelleyemedi.

Yapılan testler sonucunda 5G’deki iPhone 13 Pro Max’in 4G’deki Huawei Mate 50 Pro’dan daha yavaş olduğu ortaya çıktı.

Huawei Mate 50 Pro’nun 4G sonuçları 75.95 Mbps indirme ve 9.28 Mbps yükleme olarak ölçümlendi. 5G desteği bulunan iPhone 13 Pro Max’in sırasıyla 55.9 Mbps ve 8.2 Mbps hızlar almayı başardığını belirtelim. Ayrıca testler, 4G ağındaki zayıf bir sinyalle Huawei Mate 50’deki veri aktarım hızının da iPhone 13 Pro Max’ten çok daha yüksek olduğunu gösterdi.

5G ağları için destek ekleyecek olan Huawei Mate 50 serisi için kasaların Ekim ayında piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Huawei’nin güçlü alt yapısı ve donanım sayesinde Mate 50 serisi bu yıla damgasını vuracak gibi görünüyor. Firmanın tüm ambargolara rağmen ayakta durmayı bırakın rakiplerini sollaması oldukça umut verici bir gelişme.

Huawei Mate 50 iPhone 13 Pro Max

Leica ile olan işbirliğini rakibi Xiaomi’ye kaptıran Huawei, Xiaomi 12S Ultra’nın kamera sonuçlarının açıklanmasından sonra derin bir oh demiş gibi görünüyor. Mate 50 serisinde Huawei’nin kendi geliştirdiği kamera teknolojilerine yer veriliyor. Bu yüzden yeni canavarın DxOMark testinde yine ilk beşe hatta ilk sıraya oturması bekleniyor.

Türkiye pazarına 2022 yılı bitmeden geleceğini düşündüğümüz Mate 50 serisi şimdilik sadece anavatanı Çin’de satışa sunuluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu