Mobil Haziran 26, 2022 12:56

Huawei Mate 50 Pro, P50 Pro’dan Daha İyi Bir Kameraya Sahip Olacak

Huawei Mate 50 Pro, P50 Pro’dan Daha İyi Bir Kameraya Sahip Olacak

Huawei Mate 50 Pro iddiaya göre P50 Pro’dan daha iyi bir kameraya sahip olacak. Peki bunu Leica desteği olmadan nasıl yapacak?

Huawei devam eden ambargolar nedeniyle premium segment telefon duyurularını yılda bir defaya düşürmek zorunda kaldı. Geçen yıl Huawei P50 serisi tanıtılırken, bu yıl sırada Mate 50 serisi var. Henüz yayınlanan bir rapor Mate 50 serisinin bazı özellikerine ışık tutuyor. İddiaya göre Huawei Mate 50 Pro, P50 Pro’dan daha iyi bir kameraya sahip olacak.

Bu zaten beklenen bir gelişme. Peki Huawei, Leica olmadan kamerayı nasıl daha iyi hale getirecek. Huawei P50 Pro, Çinli şirket ve Leica arasında iş birliği yapılan son telefon oldu. Hatta Leica bir süre önce Xiaomi ile anlaştığını duyurdu.

Huawei Mate 50 Pro Etkili Bir Kamera ile Geliyor

İddiaya göre Huawei, Mate 50 Pro’daki kameranın ışık girişinde bazı değişiklikler yapacak. Bunun için daha büyük bir sensör ve daha geniş bir diyafram değeri kullanılacağını söyleyebiliriz. Kamera bu yapısıyla birlikte daha iyi ayrıntılara sahip kaliteli fotoğraflar çekebilecek.

Huawei Mate 50 Pro

Huawei P50 Pro’da 50 MP True-Chroma Kamera (f/1.8 diyafram, OIS), 40 MP True-Chroma kamera (MONO, f/1.6 diyafram), 13 MP ultra geniş açılı ve 64 megapiksel periskop telefoto şeklinde dört arka kamera yer aldı. Mate 50 Pro’da ise çözünürlük değerleri değişse bile benzer kamera yapısının yer alması bekleniyor.

Huawei uzun yıllar sonra Leica desteği olmadan bir amiral gemisi telefonda kamera yazılımını oluşturacak. Dolayısıyla Mate 50 Pro’nun nasıl bir performans ortaya koyacağı merak konuus.

Huawei Mate Pro’nun Kirin 9000S işlemcisinden güç alması bekleniyor. Tabii bu versiyon sınırlı olacak. Telefon serisi genel olarak Snapdragon 8 Gen 1 4G yonga setiyle piyasaya sürülecek. HarmonyOS 3.0’ın yeniliklerini arkasına alacak olan telefon hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.