AppleGüncel Teknoloji HaberleriiPadTablet

iPadOS 17: Çıkış tarihi, Özellikler ve Uyumlu Modeller

Apple, iOS ve iPad OS işletim sistemleri arasındaki bazı farklılıkları korusa da bu yılın sonuna doğru çıkacak olan iPadOS 17 ile birlikte bu farkların azalması bekleniyor.

Yeni bir rapora göre iOS 16’da dikkat çeken bir kilit ekran özelliği iPad modellerine gelecek. iOS 16 ile birlikte iPhone kullanıcılarına sunulan bir Kilit Ekranı özelleştirme seçeneğini iPad’lerde görecek olmak tablet kullanıcılarına iyi gelecektir. @analyst941 adlı Twitter kullanıcısına göre iPadOS 17 ile birlikte gelecek güncellemeyle kullanıcıların kullanılmayan alanları kişisel zevklerine göre doldurmalarına olanak tanınacak. iPad ekranlarının büyüklüğü göz önüne alındığında kullanıcılara böyle bir imkanın daha önceden sunulmuş olması gerekiyordu

Bununla birlikte MacRumors, Kilit Ekranı özelleştirme seçeneği dışında saat stilininde kişiselleştirileceğini bildiriyor. Diğer değişiklikler arasında yeni duvar kağıdı galerisi, fotoğraf ton ve stilleri, Odak Modlarına bağlı olarak değişen duvar kağıtları yer alıyor. Bu söylentinin arkasındaki isimsiz kaynak, iPhone 14 Pro’nun Dinamik Adası hakkında doğru bilgileri , cihaz geçen yıl duyurulmadan önce MacRumors forumlarında sızdırmıştı.

Apple’ın 5 Haziranda başlayacağı WWDC 2023’te iPadOS 17’yi tanıtacak. Bu tanıtımın ardından beta sürümünü dağıtılmaya başlanacak. Apple yeni sürümü A12 ve üstü işlemcilerden güç alan tabletlere gönderecek.

iPadOS 17 alacak iPad modelleri:

  • iPad Pro 12,9 inç (6. nesil)
  • iPad Pro 11 inç (4. nesil)
  • iPad Pro 12,9 inç (5. nesil)
  • iPad Pro 11 inç (3. nesil)
  • iPad Pro 12,9 inç (4. nesil)
  • iPad Pro 11 inç (2. nesil)
  • iPad Pro 12,9 inç (3. nesil)
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu