Apple Ekim 28, 2022 12:49

iPadOS 17 Güncellemesi Bambaşka Olacak!

iPadOS 17 Güncellemesi Bambaşka Olacak!

Apple‘ın önümüzdeki yıl yayınlayacağı iPadOS 17 güncellemesi hakkında bilgiler geldi. Bu güncelleme bambaşka olacak gibi görünüyor.

Apple, iPad serisini sürekli genişletiyor. Cupertinolu firma, uygun fiyatlı yeni bir 10. Nesil iPad’e ek olarak, Apple M2 çipli yeni iPad Pro modellerini piyasaya sürdü. Apple iPad serisi için yeni ilgi çekici ürünler hazırlıyor gibi görünüyor. Yeni bir rapora göre, 16 inç ekrana sahip yepyeni bir iPad geliştiriliyor. Apple, daha büyük iPad Pro modellerinin varlığını haklı çıkarmak için iPadOS 17 ile bazı yeni özellikler getirecek.

The Information ve The Verge’e göre, Apple şu anda iPad’in daha büyük bir 16 inç modeli üzerinde çalışıyor. Bu aslında bir haber, sonuçta önceki raporlar 14,1 inç ve 15 inç ekranlı iPad’leri öne sürüyordu. Rapor doğruysa, 16 inç piyasadaki en büyük tabletlerden biri olacak. Orijinal rapor, 2023’ün son çeyreğinde ulaşacağını belirtiyor. Bu, Ekim ve Aralık 2023 arasında herhangi bir zamanda anlamına gelir. Bu, iPadOS 17 piyasaya sürüldükten hemen sonra olacak.

Gelen raporlara göre büyük ekranlı model ucuz olmayabilir. Aslında, Apple’ın mevcut dizüstü bilgisayarlarından bazılarının fiyatına ulaşabilir. Apple bu fiyat farkını iPadOS 17 ile kapatması bekleniyor. Apple’ın iPadOS’in yeni güncellemesi ile Mac ayarında bir deneyim sunması bekleniyor.

iPadOS 17

Apple ayrıca yazılımı geliştirmek ve kullanıcılara eksiksiz bir deneyim sunmak için çalışıyor. iPadOS 16.1, kullanıcıların tableti neredeyse taşınabilir bir dokunmatik ekranlı bilgisayar gibi taşımasına izin vermek için çok sayıda özellik getiriyor.

İşletim sistemi, Stage Manager gibi ilginç bir özellik getiriyor. Çoklu görev deneyimini büyük ölçüde geliştirir ve daha fazla özellik gelir. Gelecek yıl iPadOS 17 geliyor ve deneyimi iyileştirmek için daha da fazla özellik bekliyoruz. Belki de multi-tasking yine odak noktası olacaktır. Apple’ın yakında iPadOS’i iOS’un farklı bir sürümü haline getirmek yerine macOS’a yaklaştırayacağına inanıyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.