BMW’si Olmayanlar İçin Hiçbir Şeyi Değiştirmeyen iOS 17.1.1 Güncellemesi Çıktı

iOS 17.1.1 güncellemesi çıktı. İşte iPhone kullanıcılarının beğenisine sunulan en yeni güncellemenin sundukları...

Apple Eylül ayında kullanıcılarına sunduğu iOS 17’yi geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda şirket, bugün sabah saatlerinde iOS 17.1.1 güncellemesini iPhone kullanıcılarının beğenisine sundu. Bu sürüm, küçük iyileştirmeler ve can sıkan sorunlardan da kurutuluş vaadediyor.

iOS 17.1.1 Güncellemesi Çıktı – İşte Yenilikler

Öncelikler belirtmek isteriz iOS 17.1.1 güncellemesi, işletim sisteminde köklü değişiklikler sunmuyor. Bunun yerine daha çok mevcut sorunların bir kısmını ortadan kaldırıyor. Bu nedenle güncellemeyi indirmekte fayda var. Apple’ın yayınladığı güncelleme notları da zaten bunu destekler nitelikte.

iOS 17.1.1 Güncellemesi

  • Bu güncelleme, aşağıdakiler de dahil olmak üzere iPhone’unuz için hata düzeltmeleri sunar:

    • Nadir durumlarda, belirli arabalarda kablosuz şarj edildikten sonra iPhone 15 modellerinde Apple Pay ve diğer NFC özelliklerinin kullanılamaması
    • Hava Durumu Kilitli ekran araç takımında kar yağışının doğru şekilde gösterilememesi

Apple’ın “belirli arabalar” dediği durum ise bazı BMW modellerinde yaşanana garip bir hata. Bilinmeyen bir nedenden dolayı BMW kullanıcıları, telefonlarını kablosuz şarj ettiklerinde bazı özelliklere erişemiyor. Kayağı bilinmese de şirket bu sorunu ortadan kaldırmış durumda.

iOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Eğer iOS 17.1.1 güncellemesini yapmak istiyor ama izlemen gereken adımları bilmiyorsan işin oldukça basit.

  1. Ayarlar’a gidin.
  2. Genel’e dokunun.
  3. Yazılım Güncellemesi’ne dokunun.
  4. Güncelleme varsa, “İndir ve Yükle”ye dokunun.
  5. Güncelleme indirildikten sonra, “Şimdi Yükle”ye dokunun.

Buradan sonrasını telefonun kendi kendine halledecektir. Ancak, bazı durumlarda bazı güncellemeleri hemen yapmanın iyi fikir olmayabileceğini hatırlatmakta fayda var. Özellikle de eski modellerde güncellemeler hemen yapılırsa yavaşlama gibi sorunlara neden olabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise çoğunlukla daha modern cihazlar düşünülerek tasarlanması. Zaten iPhone 8 gibi eski bir model kullanıyorsanız, tıpkı iOS 17 gibi iOS 17.1.1 güncellemesi de size sunulmayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu