iOS 16.1 Beklenen Yenilikler ile Gelecek!

Apple, geliştiricileri için iOS 16.1 Beta 2 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile olması gereken özellikler geç de olsa eklenecek.

Apple geliştiricilerinin durum çubuğundaki pil seviyesi göstergesini yeniden tasarladığı iOS 16.1 beta 2 piyasaya sürüldü. Pil simgesinin kendisi artık her zaman dolu olmayacak. Bunun yerine simge, pil gücüne göre dinamik olarak değişecek. Bu özellik aslında iOS 16 ile sunulması gerekiyordu. Apple’ın yazılım ekibinde bir şeylerin ters gittiği kesinleşti diyebiliriz. Kilit ekranı dışında yenilik sunamayan bu ekip eleştiri oklarının hedefinde.

Pil simgesi, iOS 16 beta test sürecinde eklendikten hemen sonra tartışmalara neden oldu. Birçok kullanıcı, tasarımı, içinde bir yüzde ile dolu bir pil simgesi gösterdiği için eleştirdi. Pil seviyesi göstergesinin yeni tasarımı da eskisinden daha kalın bir yazı tipine sahip. iPhone’unuz şarj olurken, %100 şarja ulaştıktan sonra artık şarj ediyor simgesi görünmüyor. Ayrıca dün bildirilen farklı uygulamalar arasında metin kopyalama ve yapıştırma hatası düzeltildi.

iOS 16.1

Apple’ın bu özellikleri iOS 16’nın nihai sürümünde sunması lazımdı. Cupertinolu teknoloji devi ara sürümler ile iOS 16’ya yeni özellikler eklemeye devam edecek gibi görünüyor. Bakalım yıl sonuna kadar başka yeni özellikler görecek miyiz?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu