Akıllı TelefonAndroidGenelSony

İddia: yeni nesil Sony Xperia XA 2 ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarında zor günler geçiren Sony, özellikle ülkemiz pazarında sinyalizasyon sorunları ile uğraşırken birçok kullanıcıyı canından bezdirdi. Ocak ayında geleceği açıklanan bir güncelleme ile bu sorunların üstesinden gelmeyi hedefleyen Sony‘nin bu aydan sadece 12 günü kaldığını belirtelim. Sorunun ne olduğu ile ilgili resmi açıklama yapılmazken; Japon teknoloji devi yeni telefonlarını pazara sunmaya hazırlanıyor. Sony Xperia XA 2 ya da Sony Xperia XB adıyla geçen yeni telefona ait olduğu edilen görseller bugün sızdırıldı.

Sony Xperia XA 2 (1)

Sony Xperia XA 2 ya da  Sony Xperia XB Nasıl Olacak?

Yeni telefonun tasarım noktasında Xperia XA’dan daha farklı olacağını görüyoruz. OmniBalance tasarımın devam ettiğini görürken çerçevelerin daha azladığını ve telefonun bir önceki modele göre kalınlaştığına şahit oluyoruz. Pil tarafında yaptığımız eleştiriler işe yaramış olmalı ki Sony daha kalın ama çok daha güçlü bir pil ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sony Xperia XA 2 (2)

Telefona ait teknik özellikler henüz belli değil ama önde yer alan kalın üst çerçevelerin halen devam ettiğine üzülerek şahit oluyoruz. Bakalım Sony için 2017 nasıl geçecek?

Xperia Z5 serisi için Android 7.0 güncellemesi başladı

Sony-Xperia-Z5-Compact-Premium-min

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu