Akıllı TelefonAndroid GüncellemeHuawei

Huawei P8 ve P8 Lite Android 7.0 Almayacak mı?

Android cephesinde birçok kullanıcı Android 7.0 güncellemesini merakla bekliyor. HTC ve LG amiral gemi modelleri için Android 7.0 güncellemesini kısa süre önce başlattı. Samsung’un ise güncellemeyi beta seviyesinde bazı kullanıcılar için dağıtıma çıkardığını gördük. Son gelen haberlere göre ise önemli bir kullanıcı kitlesi yeni Android sürümüne kavuşamayacak.  Smartdroid sitesinin Huawei İsviçre biriminden elde ettiği bilgilere göre şirket geçen yıl duyurduğu Huawei P8 ve P8 Lite modelleri için Android 7.0 güncellemesini yayınlamayacak. Huawei’in güncelleme dışında tutacağı bir diğer telefon ise basınca duyarlı ekranıyla dikkatleri üzerine çeken Mate S modeli olacak.

Huawei P8

Huawei P8, P8 Lite ve Mate S akıllı telefonlar için Android 7.0 Nougat güncellemesinin yayınlanmayacak olmasına dair henüz resmi bir açıklama gelmiş değil, ancak ilk gelen haberlerde telefonların sahip olduğu grafik birimlerine ait sürücülerin güncellenmeyecek olması (OpenGL ES 3.1 desteğinden yoksun bırakılması) neden olarak gösterilmiş.

Hatırlayacak olursak, Snapdragon 800 ve 801 işlemcili telefonlar da benzer nedenden dolayı Android 7.0 güncellemesinin dışında tutulmuştu. Bir Android cihazın Android 7.0 güncellemesini alması için sahip olduğu GPU’nun OpenGL ES 3.1 standardını desteklemesi gerekiyor.

Konuya ilişkin yakın zamanda Huawei cephesinden resmi bir açıklama gelmesi muhtemel görünüyor.

>> İlginizi çekebilir; JetBlack iPhone 7 alternatifi en iyi telefonlar

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu